Lidl parádně navýšil platy prodavačkám. Už berou pěkný balík, ale po roce končí. Ukázalo se, co tam musí dělat

Také si vzpomínáte na řeči o tom, že prodavači a prodavačky nebudou do pár let potřeba? Bylo už to před mnoha lety, kdy se poprvé zaváděly samoobslužné pokladny a zdálo se, že tomuto povolání odzvonilo. Vždyť třeba doplňování potravin do regálů také hravě zvládnou roboti.

Jsou nenahraditelné

Inu, uplynulo pár let, a co se nestalo? Nejenže jsou prodavačky pořád zapotřebí, ale navíc jich je ještě velký nedostatek. Ano, toto povolání dnes skutečně nechce nikdo dělat, a pakliže bychom neměli příliv pracovníků z východu, zřejmě by se v krámech tvořily hodně dlouhé fronty.

Nepřekvapí proto, že obchodní řetězce prodavačkám každoročně přidávají na mzdách. Premiantem je v tomto ohledu Lidlu, přičemž jeho zaměstnanci se mohou svou gáží bez uzardění pochlubit, jelikož berou stejně, ne-li více jako lidé pracující v kancelářských pozicích.

Třeba v Praze se v Lidlu nastupuje za 35 tisíc korun na pozici prodavače, což není vůbec špatné. Skladníci pak dostávají ještě více. Už když nastupujete, tak přitom máte jasno v tom, jak můžete kariérně a platově růst, což je takřka automatické.

Foto: Shutterstock

Velké lákadlo, ale ne zadarmo

Lidl také často láká na mzdu, které můžete dosáhnout po třech letech v práci. A ta už bývá opravdu hodně lákavá. Příliš se ale nemluví o tom, že třetího roku se dočká jen poměrně málo pracovníků, protože ostatní ten zápřah nezvládnou a dají raději výpověď.

Na Twitteru se živě diskutuje o tom, jaká je práce v Lidlu řehole. Ačkoliv si tam lidé přijdou na dobré peníze, tak raději skončí, protože musí opravdu celý den pracovat. Na to lidé v jiných profesích nejsou zvyklí.

Ostatně každý, komu se zdají být platy prodavaček přepálené, si to může jít vyzkoušet. Upozorňujeme ale, že pokud jste dosud pracovali v kanceláři, kde tomu za celý den zase tolik nedáte, může to být pro vás opravdu velký šok.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments