Češi si do koupelny začali dávat prázdnou sklenici. Úžasná věc, která zachránila tisíce domácností

Prázdným sklenicím obvykle velkou váhu nepřikládáme a už vůbec nemáme tendenci si je s sebou brát do koupelny, avšak to je chyba. Mohou se nám totiž tuze hodit. Znáte důvod, proč byste měli mít v koupelně, ať už na vaně nebo umyvadle, takovou prázdnou sklenici?

Jednoduchý pomocník

S typem sklenice si nemusíte příliš lámat hlavu. Stačí obyčejná sklenka z kuchyně, ale použít můžete třeba i prázdné sklo od marmelády nebo okurek. Je to skvělý pomocník s péčí o vlasy, který navíc vede k nemalé úspoře nákladů.

Všichni dobře víme, že šampony, které si koupíme v obchodech, nejsou zrovna to pravé ořechové pro naše vlasy či pokožku, obzvlášť když máte tendenci k častějšímu mytí. Jsou plné nejrůznějších látek, jejichž původ ani neznáme. Výsledkem jsou sice voňavé vlasy bez mastnoty, ale za jakou cenu? Ukázalo se nakonec, že některé šampony vlasům dokonce škodí.

Pravdou ale je, že šampon můžete používat i šetrným a úsporným způsobem. K tomu se nám hodí právě ona prázdná sklenice, do které trochu šamponu nalijeme a naředíme ho vodou. Výsledek? Spotřebujeme ho méně a navíc bude šetrnější k pokožce hlavy. Důležité je šampon s vodou důkladně promíchat, dokud se plně nerozpustí. Takový přípravek bude mnohem jemnější a ne tak dráždivý. Vytvoří pěnu, kterou lze snadno vmasírovat do vlasů.

Foto: Shutterstock

Dodržujte postup

Tento způsob je obzvlášť dobrý pro ty, kdo mají sušší, lámavější a jemnější vlasy. Mnohým je také nepříjemné, když se jim koncentrovaný šampon dostane do očí. To pak umí pěkně štípat. Pakliže ho naředíte, nebude problém zdaleka tak velký. Nespotřebovaný šamponový koktejl ve sklenici navíc nemusíte spotřebovat najednou. Stačí sklenici uzavřít a nechat pro příště, případně pro někoho dalšího.

Je však důležité dodržet několik pravidel. Předně by použitá sklenice měla být opravdu čistá a zbavená zbytků veškerých potravin či nápojů, které v ní předtím byly. Sklenici je také potřeba nechávat v koupelně neustále, ideálně poblíž šamponu, abyste si na tuto proceduru vzpomněli, případně ji mohli praktikovat, když už se myjete.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jiřina vallova
Jiřina vallova
1 rok

To je teda rada,sklenice musí být čistá,tyyy brďo,dám si tam sklenku od guláše ,to by byly vlásky.si myslí, že jsme nějací tupci nebo co.

zde
zde
1 rok

Sklo do koupelny – boha ženská kam na ty slátaniny chodíte – řečeno klasikem – kdyby hloupost nadnášela tak tu budete poletovat jak holubička

Aster
Aster
1 rok

Jo a k té sodě ještě ocet – a záchrana je komplet 😀

Aster
Aster
1 rok

Nerozumím tomu, jak tato věc v koupelně zachránila tisíce domácností a před čím?

Pavel
Pavel
1 rok

Tak to je určitě super dávat sklo na vanu nebo do sprchového koutu. Když už tak plastovou petku.