Nikdy nesmíte sušit prádlo doma. Ani nevíte, jak moc tím riskujete

S příchodem chladného počasí může být pro mnoho lidí problém sušit prádlo. Venkovní sušení již není možné, pokud teplota klesne pod nulu, a pro ty, kteří bydlí v bytě bez balkonu, to znamená sušení prádla vevnitř celoročně. Tento způsob sušení může být pro vaši domácnost nejen nepříjemný, ale také škodlivý, jelikož prádlo pak špatně usychá, a může zatuchnout.

Sušení prádla v bytě – jak na to?

V zimě může být pro mnoho z nás těžké sušit prádlo venku. Pokud bydlíte v bytě bez balkonu, může to být skutečný problém. Sušení prádla vevnitř může být pro vaši domácnost nejen nepříjemné, ale také neefektivní. Jak tedy sušit prádlo uvnitř, aniž byste se museli potýkat s vlhkostí a zatuchnutím?

Jednou z nejlepších možností je sušit prádlo v místnosti s velkým množstvím oken. Díky tomu budete moci místnost pravidelně větrat. Ideální je sušit prádlo v místnosti, kterou nevyužíváte příliš často, například v pokoji pro hosty. Tuto místnost můžete využívat pouze k sušení prádla a větrání.

Nechci si prostor na sušák

Většina lidí se snaží sušák s prádlem odstranit na kraj místnosti, aby nebyl vidět. To však může vést k prodloužení doby sušení a zatuchnutí prádla. Místo toho byste měli sušák umístit doprostřed místnosti, aby mělo prádlo dostatek prostoru k dobrému proschnutí. I když to možná není esteticky příjemné, za čisté a voňavé prádlo to stojí.

Foto: Shutterstock

Nesušte prádlo na topení

Sušení oblečení na radiátoru může být lákavé. Prádlo sice uschne rychle, ale to má své nevýhody. Oblečení pak pravděpodobně nebude příjemně vonět, a navíc to může vést k rosení oken a tvorbě plísně. Je lepší použít sušák nebo větratelnou místnost.

Přemýšlejte o investici do odvlhčovače vzduchu. V dlouhodobém horizontu se vám vyplatí. Sušení prádla ve vlhkém prostředí totiž podporuje vznik plísní a vlhkosti v místnosti, což může být pro vaše zdraví nebezpečné.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Lenka
Lenka
1 rok

Madam považuje Čechy za bandu kreténů kteří neumí postavit sušák.

Aster
Aster
1 rok

Kde a jak budu sušit prádlo, to laskavě ponechte na mně!
Jinak je to v bytě a jinak v RD – ve druhém případě je místa na sušák všude dost.