Češi už nemají na Chorvatsko. Znovu objevili skvělé letovisko, kam jezdili už za bolševika. Mámo, to je paráda

Zájezdy v oblíbených letoviscích se pro Čechy stávají stále více nedostupnými. Zatímco dříve platilo, že třeba v Chorvatsku byli za českého turistu rádi, dnes platí za chudého příbuzného bohatých Němců, kteří do této země vyrážejí ve stále větším počtu.

Zájezdy zdražily

Bohatší turisté zabírají hotely také v dalších oblíbených zemích, jako je Řecko, Španělsko nebo Turecko. Zájezdy sem prudce zdražují a výhodné nabídky nenajdete ani v rámci last minute. V kombinaci s domácí situací, kdy zdražily potraviny a energie, se domácnosti musí poohlížet po jiných alternativách.

Podle odborníků bude přibývat těch, kteří tráví dovolenou v České republice nebo v sousedním Slovensku. Je však spíše diskutabilní, zda jim to přinese nějakou výraznější úsporu, pokud si budou platit ubytování, stravování, výlety a dopravu zvlášť. All inclusive u moře nakonec může vyjít přeci jen levněji.

Foto: Shutterstock

Tam už nikdy

Ovšem jsou i jiné možnosti, na které se v posledních desítkách let zapomínalo. Naši předci je však před revolucí hojně využívali. “Popravdě, do Chorvatska se mi po loňské zkušenosti už vůbec nechce. To, co nám tam dělali, pokud jde o ceny, bylo hrozné,” říká pan Karel. Ten letos s rodinou vyráží do Polska k Baltskému moři. “Je to sice studené a fouká tam, ale má to také pěknou atmosféru.

Trendy jsou aktuálně i další destinace, které dříve tolik v kurzu nebyly. Češi tak vyrážejí třeba do Německa k Severnímu moři. Další si potom plánují zájezdy k Balatonu či Černému moři.

Jde o přirozený proces, kdy Češi vyhledávají destinace, kde to ještě není tak drahé. Služby a komfort možná nejsou na takové úrovni, ale zase tam na druhé straně není tolik lidí.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments