Češi už si nikdy nekoupí oblíbenou potravinu. Výrobce náhle skončil, lidé nevěří vlastním očím

Když na tuzemský trh vstupovaly nejrůznější zahraniční společnosti a ovládaly jednu zdejší firmu za druhou, ještě tomu mnozí tleskali. Pravdou je, že mnozí výrobci se díky tomu dostali na mezinárodní trhy a jejich výroba vyskočila, avšak po letech se ukazuje i temnější stránka celé věci.

Stalo se to nejhorší

Když se náhodou nějakému výrobku z České republiky přestane krátkodobě dařit, případně udělá jeho majitel nějaké rozhodnutí, které se nehodí úplně do zdejšího krámu, může se také nakrásně stát, že i velmi tradiční potravina spolu se svým výrobcem najednou skončí.

Přesně to se stalo na sklonku loňského roku, kdy společnost Orkla rozhodla o uzavření výrobních závodů, které se staraly o produkci tradičních okurek Znojmia. Jeden závod byl Bzenci a druhý v Panenských Břežanech. Nakonec skončily oba a všichni zaměstnanci byli definitivně propuštěni.

To znamená jediné. Skvělou chuť tradičních kyselých okurek tohoto výrobce už nikdy neochutnáte. Možná vás překvapí, že Znojmia se bude v obchodních řetězcích prodávat i nadále. Ovšem už nebude mít nic společného s tuzemskou výrobou. Jde jen o použití značky a vnitřek, tedy okurky, budou dovezeny kdovíodkud, pravděpodobně z Turecka.

Foto: Shutterstock

Jsou tu i další značky

Těžko říct, proč takovéto rozhodnutí padlo. Dá se ale předpokládat. Výrobce jednoduše tento produkt chtěl vyrábět v jednom svém závodě, který bude mít patřičné kapacity a bude obsluhovat celý svět. A rozhodnutí nepadlo na Českou republiku.

Nezbývá než doufat, že další tradiční značky, které Orkla v České republice vlastní, dopadnou o poznání lépe. Pokud bychom totiž měli přijít ještě o Májku, Vitanu, Otmu nebo Hamé, bylo by to již velmi těžké.

Čtěte také: Za 650 Kč nakoupím to, co v Lidlu nebo Albertu za 2500 Kč. Měsíčně tak šetřím 10 tisíc za potraviny

Důležitá zpráva je také propuštění 250 zaměstnanců, kteří nenajdou práci v žádném jiném závodě tohoto holdingu, ale jednoduše letěli na dlažbu.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel63
Pavel63
27 dní

Recyklovaný článek. Anno Štěpánková., renomovaná novinářka, Bože, budiž pochvalvena prostota akomu si to Duši dal?