Češi začali dávat brambory do myčky na nádobí. Úžasný trik, který vyřeší zásadní problém

Plánujete strávit Štědrý večer s početnou rodinou nebo přáteli?

Kromě příjemně prožitého dne to obnáší také spoustu práce. Vaření, smažení, obavy, aby hosté byli spokojení, aby večeře chutnala a tak dále.

Pokud je to i váš případ, pak právě pro vás máme malý zlepšovák! Jednoznačně vám ulehčí přípravu bramborového salátu, zvláště pokud se chystáte nakrmit větší počet lidí.

Před vařením je totiž potřeba brambory očistit, i když je chcete později oloupat. Mytí nejen odstraňuje veškeré chemikálie a pesticidy, ale také nečistoty a bakterie, kterými jsou pokryté. A odrhnout brambory pro 10 a více osob už nějaký čas zabere.

Svěřte práci myčce

Funguje to jednoduše. Naskládejte brambory do horní části prázdné myčky, tam bývá nejnižší teplota, a samozřejmě nepřidávejte žádnou mycí kapsli. Nastavte pouze cyklus oplachování, který trvá kolem 10 minut a nepoužívá horkou vodu.

Vy se mezitím můžete věnovat jiné práci, o kterou v tento čas není nouze. Až program skončí, čisté brambory vyndejte a dejte vařit. Tak jednoduché to je. 

Pokud potřebujete umýt brambory k obědu jen pro svoji rodinu, tento postup se příliš nevyplatí. Zbytečně plýtváte vodou a ani časová úspora není zřejmá. Při větších rodinných sešlostech je to ale způsob, který vám určitě v přípravách pomůže.

Brambory očistíte i kartáčem nebo rukavicí

Pokud nemáte myčku, je samozřejmě stejně účinné odrhnout brambory kartáčem, který používáte k mytí zeleniny běžně. Použít můžete i exfoliační  koupací rukavici, kterou seženete v každé drogerii. Jsou vyrobeny z hrubého, abrazivního materiálu a skvěle odstraní z hlíz zbytky hlíny a nečistot. Už ji ale potom nepoužívejte k mytí těla.

Brambory myjte vždy až těsně před vařením.  Nikdy je nenamáčejte před uskladněním, protože by se začaly rychle kazit.

Foto: Shutterstock

Co dalšího můžete svěřit myčce

Mezi další předměty, které by vás možná nenapadlo mýt v myčce na nádobí, ale určitě to stojí za vyzkoušení, patří:

  • gumové hračky pro psy
  •  gumové holínky
  •  plážové žabky, pokud nejsou lepené
  •  hřebeny a kartáče na vlasy, pokud nejsou lepené
  •  hračky na písek, jako jsou kyblíky, lopatky a bábovky a další plastové hračky pro děti
  •  vnitřní přihrádky chladniček
  •  štětce na make-up
  •  sprchové hlavice s nánosy vodního kamene
  •  menší zahradní nářadí

 Pokud potřebujete vyčistit drobné předměty, které by mohly propadnout mřížkou, umístěte je do přihrádky na příbory nebo do síťovaného sáčku. A pamatujte, že vaše myčka vám může pomáhat daleko víc, než si myslíte.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
Tomáš
1 rok

Nahoře bývá nejnižší teplota.
Tak to asi bude fakt…..