Uklízečka z hotelu vymyslela fígl, jak do pár minut umýt silně znečištěnou toaletu

Koupelna a toaleta patří mezi místa, kde se hromadí nejvíce bakterií a mohou se tvořit i plísně. Na tato místa byste se měli při čištění zvláště soustředit. Zároveň s tím je vhodné tato místa umývat častěji. Nikdy je neodbývejte, naopak je čistěte s neutuchající péčí. Trápí-li vás používání agresivních čistících prostředků, vyzkoušejte přírodní metody, které jsou stejně účinné.

Čištění toalety

Z důvodu častého používání a „cákanců“ vody, která může odstřikovat z toalety, je tato místnost plná bakterií. Chcete-li šíření alespoň částečně zabránit, vždy před spláchnutím uzavřete poklop toalety. Zabráníte tak poletování mikročástic. Při čištění si vezměte k ruce jedlou sodu. Ta je skvělé na odmaštění, pomáhá odstraňovat nečistoty a zbaví vás i nepříjemného zápachu. Přidáte-li také šťávu z půlky citronu, toaletu nejen dezinfikujete, ale i krásně provoníte.

Smíchejte 3 gramy jedlé sody, 2 lžíce citronové šťávy a 10 ml vlažné vody. Tuto směs nalijte do toalety a dočistěte kartáčem. Nakonec spláchněte.

Záchodové kartáče

Tento nástroj patří mezi ty velmi často používané. Z toho důvodu je místem, kde se bakterie a pachy velmi množí. K jejich dezinfekci stačí nalít vařící vodu do nádobky na jejich odkládání.  K ní přidejte ještě dvě lžíce jedlé sody, bílého octa a soli. Do této vody ponořte kartáč. Nakonec ho propláchněte v toaletě pomocí spláchnutí. Vyhněte se jeho omývání v umyvadle nebo vaně, tím by docházelo k šíření nebezpečných částic i na místa, ve kterých se pravidelně myjete vy nebo vaše děti.

Foto: Shutterstock

Zrcadla a sklo

Tyto části koupelny sice vypadají velmi znečištěně, ale bakterie se na nich nemnoží tak, jako na jiných místech. Otírejte je ale pravidelně, abyste se vyhnuli nepěkným flekům. Stačí vám k tomu jedlá soda a trochu alkoholu k doleštění. K leštění si vezměte k ruce hadřík z mikrovlákna, který nepouští chloupky.

Hygienická sprcha

Vana a sprcha jsou opomíjenými místy koupelny. Kvůli vlhkosti se zde ale daří především plísním. V těchto místech se soustřeďte na dvě věci. Prvním z nich je pravidelná aplikace odvápňovače a druhým je důkladná dezinfekce. Začněte směsí bílého octa a vody v poměru 1:1. Tou naplňte rozprašovač. Postříkejte jimi sprchu a vanu a osprchujte.

Foto: Shutterstock, zdroj: Santé+

Autor: Hedvika Hampejsová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments