Češi začali dávat gumičky do vlasů na kliky dveří. Tento geniální nápad se rychle šíří republikou

Obyčejná gumička nebo propracovanější model v podobě gumičky do vlasů, umí mnohé. U domovních dveří je užitečným pomocníkem, který umí ušetřit spoustu času, nervů a nepříjemností. Podívejte se, jak můžete využít gumičky v domácnosti.

Zajistěte vchodové dveře

Jistě znáte situaci, kdy odemknete vchodové dveře a v domnění, že zůstanou otevřené, začnete vynášet věci z auta. Ze zvyku jste mezitím nechali klíče v bytě a vracíte se pro ostatní věci do vozu. A vstupní dveře se mezitím nemilosrdně zavírají, protože pro dveřní zarážku jsou příliš těžké nebo zafunguje průvan.

Stačí nasunout gumičku na kliku uvnitř, překřížit a zachytit za kliku zvenčí. Jednoduchý trik zajistí zobáček zarážky, dveře budou stále v poloze, kdy je můžete snadno otevřít. Trik můžete použít na vstupní dveře od bytu i od domu. Jen nezapomeňte gumičku opětovně včas odstranit.

Čistota a pořádek ve skříni

Šaty, halenky a košile bývají často z jemných materiálů a udržet je na ramínku na šaty, když ve skříni manipulujete s ostatními věcmi je téměř nemožné. Oblečení pak končí na dně skříně, je ušpiněné a pomačkané. Málokdo z nás nechává na oblečení pomocná poutka, zpravidla je ustřihneme hned po nákupu šatů. Jak si v takové situaci pomoci? Stačí přes konce obou ramínek natáhnout obyčejné gumičky. Jemné materiály přestanou z ramínek klouzat a vydrží bezpečně na svém místě.

Foto: Shutterstock

Gumičky v kuchyni

Nepříjemnosti s otevřením sklenice můžete vyřešit natažením gumičky přes víčko. Po gumičce ruce nekloužou a víko od sklenice se vám podaří otevřít mnohem snadněji. Pokud vás čeká dlouhé krájení, například před sterilizací zeleniny, pomozte si gumičkou. Z obou stran ji navlečte na kuchyňské prkénko, a to bude dobře držet na kuchyňské lince.

Pomoc kutilům

Jak postupujete při natírání? Určitě tak, že si štětec odkládáte na otevřenou plechovku s barvou. A kolikrát se vám už stalo, že vám štětec spadnul přímo do barvy a byl celý upatlaný? Pomůže trik s gumičkou. Středem plechovky protáhněte gumičku, jakmile štětec zapadne, bude ve středu zajištěný. Zároveň vám gumička poslouží pro otírání zbytků barvy ze štětce.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments