Češi začali dávat zubní pastu do mrazáku. Zachránilo to už tisíce domácností

Už jste při úklidu domácnosti zkusili využít bělicí a čisticí sílu pasty na zuby? Máme pro vás pár tipů, jak ji doma využít. Můžete s ní třeba vyleštit vodovodní baterii nebo vybělit podrážky na botách.

Ideální na čištění vodovodní baterie

Pasta je skvělá k odstranění zaschlých skvrn, nečistot a kapek vody na vodovodní baterii. S pomocí kartáčku a pasty vodovodní baterii zkuste vydrhnout a následně vyleštit. Bude se krásně blyštět a vy se nebudete muset trápit s dlouhým čištěním.

Spálenina na žehličce

Když žehličkou omylem přejedete nějaký nápis nebo obrázek na tričku a připeče se vám k ní plast, je pasta tím nejlepším, co můžete v danou chvíli použít. Nechte žehličku vystydnout, poté na ní naneste silnou vrstvu pasty na zuby a s pomocí hadříku nebo velmi měkkého kartáčku vydrhněte. Připečený plast brzy povolí. Podobně můžete zkusit vyčistit i žehličku na vlasy.

Spáry mezi dlaždicemi

Spáry mezi dlaždičkami jsou tím, co nás často v koupelně i v kuchyni trápí. Kartáček a pasta na zuby vám může pomoct spáry vyčistit rychle a efektivně. Stačí nanést a začít drhnout, bude to účinnější než kdejaký chemický prostředek.

Zamražená pasta

Skvělým trikem může být zamrazit si pastu v tvořítkách na led. Poté můžete ledové kostky z pasty použít třeba na vyčistění kuchyňských prkének – zbaví vás zažraných skvrn i potenciálního zápachu.

Foto: Shutterstock

Šperky

Bižuterie ale i stříbro často ztrácí svůj lesk a postupně matní či se na těchto špercích objevují skvrny. Zubní pasta vám pomůže vrátit jim původní lesk – stačí nanést pastu a šperky vyčistit – třeba klasickým zubním kartáčkem. Budou pak jako nové.

Bílé podrážky

Boty s bílými podrážkami jsou sice moderní a vypadají velmi hezky, ale když je nosíte velmi často, brzy se ušpiní nebo zežloutnou. Zkuste je vyčistit s pomocí zubní pasty, uvidíte, jak se krásně znovu vybělí.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Jiřina vallova
Jiřina vallova
1 rok

To mě vždycky dostane, když napíšou “zachránilo to už tisíc domácností.porad ale nevim v čem.