Vyrobte si domácí pastu na spáry u dlaždic. Jako jediná opravdu funguje

Pravidelný úklid koupelny není žádný med, ale zkrátka se to udělat musí. Nikdo nechce, aby se mu v koupelně vytvořila plíseň nebo aby drahé dlaždice či vybavení koupelny zašlo a zmařilo se kvůli velké vlhkosti a neúdržbě. A tak se jednou za čas zkrátka přemůžeme a jdeme na to. My pro vás máme tip, jak co nejdůkladněji vyčistit spáry mezi dlaždicemi.

Spáry jako hlavní problém v koupelně

Vyčistit koupelnu obvykle není zas až takový problém, obzvlášť když ji uklízíme pravidelně. Potíž však může být ve spárách mezi dlaždicemi, které se často zanášejí, jsou náchylné k plísním a velmi těžko se čistí.

Jedlá soda a ocet

Jako v mnoha jiných případech v domácnosti i tady nám může pomoci jedlá soda. Při menších problémech postačí jedlou sodu smíchat s trochou octa a vytvořit pastu, kterou vydrhnete jak dlaždice, tak spáry.

V případě, že se však špína a plíseň ve spárách už rozšířily, můžete vyzkoušet silnější kalibr. Vezměte 100 g jedlé sody a smíchejte s čtvrt šálkem peroxidu vodíku. Na závěr přilijte lžíci jaru.

S pomocí kartáčku na zuby naneste do spár a nechte asi čtvrt hodiny působit. Kombinace peroxidu vodíku, který působí antibakteriálně a má bělicí účinky, a jedlé sody pomůže rozpustit usazené nečistoty i zbavit se plísní.

Poté všechny plochy, na které jste pastu použili, velmi důkladně omyjte jarovou nebo mýdlovou horkou vodou.

Foto: Shutterstock

Plíseň v koupelně

V koupelnách se zkrátka drží vlhko a šance, že se tam vytvoří plíseň je veliká. Obzvlášť v koupelnách, které nemají možnost větrání, k tomu dřív nebo později dojde.

Ideální je proto preventivně použít na zdi protiplísňový nátěr a při úklidu používat protiplísňové a antibakteriální prostředky. Jestliže se s plísní trápíte dlouhodobě, je v tomto případě vhodné sáhnout i po chemických prostředcích.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments