Češi začali do záchodu sypat sůl. Měl by to dělat každý, je to totiž skvělé

Mělo by být samozřejmostí, aby byla toaleta v každé domácnosti dokonale čistá. Pouhým vyčištěním však nelze zajistit, že se na ní nenacházejí žádné bakterie. Proto je pro dosažení skutečné čistoty nezbytná i její dezinfekce. Pokud se na toaletě vyskytují nečistoty v podobě vodního kamene či žlutých skvrn, je nejlepší zasáhnout co nejdříve! A nemusíte používat žádné chemikálie, stačí použít přírodní ingredience a budete ohromeni výsledkem.

Sůl dokáže divy

Kuchyňská sůl usnadní čištění záchodu. Smíchejte 250 g soli s 1,5 l horké vody, nechte rozpustit a vlijte do záchodu. Opakujte několikrát pro dokonalejší výsledek. Pro udržování čistoty nasypte 1 šálek soli přímo do mísy, nechte působit a vyčistěte záchodovou štětkou.

Štětka musí být vždy čistá

Pro udržení moderní a hygienické toalety je vhodné mít vždy po ruce čistou štětku. Abyste ji udrželi v dokonalém stavu, umístěte ji do nádobky s roztokem soli, vody a kyseliny citronové. To vám zaručí dezinfekci a neutralizaci pachů. Doporučuje se vyměňovat roztok alespoň jednou týdně.

Foto: Shutterstock

Čistící síla hrubé soli a octa

Hrubá sůl a ocet dokážou společně nejen efektivně odvápnit, ale také dezinfikovat a vyčistit různé povrchy. Stačí hrubou sůl lehce navlhčit octem, nanést ji na skvrny a nechat působit několik hodin, případně celou noc. Po opláchnutí vodou půjdou nečistoty snadno odstranit, a povrch bude zářit čistotou.

Ocet jako pomocník

Pokud vás trápí skvrny, můžete je snadno odstranit bez použití chemikálií, a to pomocí octa. Povařte litr octa a přidejte do něj lžíci jedlé sody, abyste zesílili jeho účinek. Poté směs nalijte do záchodové mísy, nechte působit a následně vyčistěte záchodovou štětkou. Budete mít dokonale čistý záchod a nebudete vystaveni riziku škodlivých chemikálií.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Jaroslav
Jaroslav
1 rok

Hlavně , že to jde bez chemie .