Češka předvedla parádní přípravek. Jednou jím umyje okna a kompletně čistá zůstanou rok

Čistá okna jsou vizitkou každého domu či bytu. Ať už mluvíme o balkonových dveřích, běžných oknech nebo střešních výklenkách, skvrny od prachu, zeminy či emisí nám čistotu těchto skleněných povrchů mohou značně znepříjemnit. Ovšem s novým trikem přichází řešení, které z vašich oken udělá dokonalý pohled na svět.

WD-40: Vaše tajná zbraň proti nečistotám

Následující rada může být pro mnohé překvapivá. WD-40, který je známý svými mnohostrannými využitími, se může stát vaším pomocníkem i v boji proti špinavým oknům. Stačí jednoduše upravit klasický postup mytí oken. Po umytí okna klasickým čisticím prostředkem jej jemně doleštěte WD-40. Nejenže skvěle maskuje drobné rýhy, ale také vytváří ochranný film, který brání usazování nečistot a zamlžení.

Další využití

 Koupelna a toaleta jako nové Ale to není vše! Zašlé skvrny v koupelně nebo toaletě mohou být minulostí s použitím WD-40. Pro účinnou odstranění skvrn stačí aplikovat přípravek na postiženou oblast, nechat krátce působit a poté otřít či vyčistit kartáčem. Výsledkem bude čistý povrch bez nutnosti drhnutí.

Nepostradatelný pomocník na zahradě

WD-40 může být skvělým společníkem i pro zahrádkáře. Ať už se jedná o sekačku, vrtačku či jiné nářadí, tento univerzální přípravek zaručí jejich hladký a dlouhotrvající provoz. Navíc, na rozdíl od jiných maziv, WD-40 neobsahuje složky přitahující prach, což významně snižuje riziko opotřebení a prodlužuje životnost nářadí.

Foto: Shutterstock

Bezpečné použití a doporučení

Ačkoli WD-40 nabízí řadu výhod pro čištění a údržbu v domácnosti, je důležité jej používat s opatrností. Přestože přípravek poskytuje účinné výsledky, jeho chemické složení může být zatěžující pro životní prostředí a je doporučeno minimalizovat jeho vypouštění do přírody.

Při použití v interiérech je důležité zajistit dobré větrání, aby se předešlo nadměrnému vdechování par. Dále je vhodné dbát na to, aby tento produkt nedostal do rukou dětí a aby byl skladován mimo dosah zvířat. Jako u všech chemických přípravků je dobré před použitím vždy pečlivě prostudovat návod k bezpečné manipulaci a aplikaci, aby byla zajištěna bezpečnost uživatele i jeho blízkých.

Foto: Shutterstock, zdroje: House Digest, Family Handiman

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments