Česká televize bude Čechy lustrovat. Zjistí si, jak bydlíte a napálí vám poplatky

Z takzvaných koncesionářských poplatků pro Českou televizi se stalo jedno z hlavních témat současnosti. To si přitom veřejnoprávní televize pravděpodobně nepřála, jelikož chtěla, aby jí více peněz začalo proudit bez jakékoliv veřejné diskuze. Nejde přitom jen o to, že se poplatek navýší na 160 Kč. Chystaná opatření jsou totiž mnohem tvrdší a je až neuvěřitelné, co se tady ve skutečnosti chystá.

Moc se o tom nemluví

Vše se podařilo skrýt za pouhé navýšení poplatků, nad nímž mnoho lidí mávne rukou, jelikož neřeší, že budou platit o 25 Kč více než dosud. Reálně jde ale o zcela nový zákon, který řeší podstatně více věcí a svým způsobem nabourává i privátní sféru jednotlivců.

Česká televize si do něj totiž prosadila vysoce kontroverzní pasáž. Jde o to, že poplatky by nově měl platit každý, kdo je připojen k internetu, a je přitom celkem jedno, zda jde o pevné domácí připojení nebo internet v mobilu. Teoreticky totiž s takovým zařízením můžete sledovat pořady České televize, které už jsou dostupné v rámci služby iVysílání. Druhá věc přitom je, že ČT nikdo nevyzval, aby takovouto videotéku vůbec vytvářela. V podstatě je to tedy tak, že Česká televize bez jakéhokoliv mandátu přešla na internet, a teď za to chce po lidech platit.

Podle odhadů se nová povinnost platit koncesionářský poplatek bude týkat 600 tisíc domácností. Ty dnes platit nemusí, jelikož nemají televizi. Předpokládá se však, že nějakou formu internetu mít budou. To však není to nejhorší. ČT si chce usnadnit práci a požaduje po operátorech, aby jí aktivně hlásili, kdo je k internetu připojen.

Bouří se už všichni

Bonzovat jména klientů mobilních operátorů České televizi kvůli výběru TV poplatků nedává žádný smysl. ČT totiž všechna data již dávno má. Může klidně oslovit všechny domácnosti, kterým již dříve psala dopis a dostala odpověď, že nemají televizi,” uvedla Asociace provozovatelů mobilních sítí. Té se návrh vůbec nelíbí, stejně jako drtivé většině občanů.

Čtěte také: Česká televize to přehnala. Fridrichová se ostře pustila do Čechů. Zuřící lidé volají: Zrušit!

Je vůbec postavené na hlavu, aby instituce jako Česká televize měla tak široká práva k lustraci lidí v České republice. Nehledě na to, že chystaná změna podmínek v podstatě znamená, že bude na používání internetu v tuzemsku uvalena nová daň, jen se tomu tak neříká. Svoboda tak opět pořádně utrpí.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
13 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Peter Novák
Peter Novák
1 měsíc

Jak okrást i obyčejný lidí a ne jenom důchodce.Kam se hrabou ty co měli vza

Miroslav Kesner
Miroslav Kesner
1 měsíc

Dobrý den, myslím, že to už je vrchol,takovéhle podobné metody tu už kdysi byli.Mě nikdo kontrolovat nebude,nikdo mi na nic nepřispěje,všechno si platím,tak nebudu nikomu nic dokazovat, veřejnoprávní televize by se měla chovat trochu jinak,než tímhle způsobem á já si navíc nedovedu představit,jak by mě kontrolovali,to jako že zazvoní, dobrý den,jde vás zkontrolovat, neexistuje,moje soukromí nikdo narušovat nebude.

Bret
Bret
1 měsíc

Ať se z ní stane placená televize. Pokud tedy bude někdo ochoten platit za nekoukatelné pořady. Nebýt MS v hokeji, obešel bych se bez ČT. Nehodlám platit za něco, co nevyužívám. V obchodě si také koupíte jen to, co potřebujete a nebudete platit za to, že jste si mohli koupit ještě kilo šunky a dva litry mléka. Bohužel další lumpárna.

Renata
Renata
1 měsíc

To it je na žalobu k mezinárodnímu soudu..

Brona
Brona
1 měsíc

V té české televizi se zbláznili

Pavel Kříž
1 měsíc

Vláda si pravděpodobně neuvědomuje že ztratí spoustu svých voličů tím že podporuje zvýšení televizních poplatků místo aby je úplně zrušila tak jak se to děje v ostatních zemích

Michal
Michal
1 měsíc

No já nevím, spousta lidí má internet jenom kvůli nějakému sledování zařízení a na tom se pořady České televize asi promítat nedají, ale pravděpodobně i tito lidé budou platit 😢. A slepci budou také nově platit pokud budou mít připojení na internet 😅. Nejvyšší čas Českou televizi zrušit úplně, bez náhrady 👍. A vlastně asi i Českou poštu, zdražili, poslal jsem balíček aby byl někde druhý den a připlatil jsi za to 60 Kč a oni ho stejně doručili až 10 den protože prý nemají kapacity doručovatelů 😡. Ale 60 Kč mi nevrátili protože prý balíček byl doručen, taky pěkný… Číst vice »

Karel
1 měsíc

Česká televize mě se svým vysíláním a zlodějnou může políbit prdel.

Marobarva
Marobarva
1 měsíc

BOLŠE-VICI BOLŠE -VICKÝ 🤮

Květa
Květa
1 měsíc

Se zvýšením koncesionářských poplatků, i když jde o malou částku a nebyly zvyšovány dlouhou dobu, nesouhlasįm. Televizi mám, ale nesleduji žádný kanál ČT. Žádnou službu jsem si od ČT neobjednala. A má ČT vůbec právo chtít od operátorů sdělovat, kdo má jaké připojení? ČT má roční rozpočet 8 miliard. Měl by se p.řediel naučit hospodařit s tím, co má. A když mu to nestačí, snížit počet zaměstnanců( má jich ,3000), snížit počet kanálů a ČT zakódovat. Ať ji platí ten, kdo ji sleduje. Nemíním dotovat plat ředitele, který činí o 47.000 kč více, než měl minulý- 295 000 kč,/ měs.… Číst vice »

Pavel Kříž
1 měsíc
Reply to  Květa

Souhlasím s vámi

Vladimír
Vladimír
1 měsíc
Reply to  Květa

Souhlas, raději vymývat mozky pořady typu Ulice, Ordinace a dalšími. Důležité je zaměstnat hejno herců za pěkné peníze a přiblblým divákům naservírovat hodiny zbytecné reklamy.