Česká televize vymetla s Moravcem. Tohle vůbec nečekal, slíznul to pořádně

Že si nový generální ředitel České televize příliš nesedl s jednou z hlavních moderátorských hvězd v podobě Václava Moravce, to je známou věcí. Oba si vjeli do vlasů hned na začátku působení nového šéfa, což pro zaměstnance nikdy nevěští nic dobrého.

Přicházejí změny

Vypadalo to však, že Moravec si je tak jist neotřesitelností své pozice, že se proti ředitel klidně postavil. V normální společnosti by následovalo jeho okamžité odstavení, ovšem Česká televize je přeci jen trochu jiný případ. Její zaměstnanci jsou mimořádně chráněni a navíc mají nemalou mediální sílu, což celou záležitost hodně ztěžuje.

Je ale jednoznačně patrné, že tažení proti Moravcovi už začalo a jeho cílem bude zřejmě to, aby odešel on sám po nějaké vzájemné dohodě. Případné odvolávání by totiž mohlo spustit velký povyk určité části diváků, byť ta druhá by to jistě velmi kvitovala.

Problém je také v tom, že pořad Otázky Václava Moravce ztrácí relevanci, jelikož do něj už odmítají chodit hosté první váhové kategorie. Strany tam vysílají jen svou druhou garnituru, a pokud jde o opravdu špičkové debaty, těch se dočkáte spíše na TV Nova nebo na CNN Prima News, kam chodí rádi úplně všichni.

Bude se muset střídat

Česká televize, respektive Moravec, to prezentují jako výhodu a důkaz toho, že moderátor do svých hostů takzvaně “jde”. Co je to ale platné, když tam potom nikdo nechodí. ČT už proto chystá nové diskuzní formáty, které by OVM víceméně obcházely. To ovšem bude znamenat, že tento nedělní diskuzní pořad ztratí na relevanci ještě víc.

Čtěte také: Česká televize jde tvrdě po Češích. Muž zapomněl zaplatit poplatek. Pak se nestačil divit, co mu provedli

Podle deníku Blesk by navíc změny doznat i samotné OVM, což lze opět vnímat jako políček kontroverznímu moderátorovi. Ve svém vlastním pořadu by se měl totiž střídat s druhým moderátorem, respektive moderátorkou. Podle zdrojů z nitra televize se to vymyslelo tak, že dostane jednoduše kolegyni, aby to bylo vyvážené. Na to nemůže říct vůbec nic, jelikož by tak porušil principy, které sám hlásá.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments