České hospodyňky začaly do pračky dávat tenisové míčky. Řeší to 5 zásadních problémů

Jak často pereme záleží především na tom, v jak početné domácnosti žijeme, případně jestli s námi bydlí malé děti. O způsobu praní většina z nás už nijak nepřemýšlí. Rozdělíme prádlo na světlé a tmavé případně jemné a ostatní, vložíme do pračky, přidáme prací prostředek a spustíme prací program. Ale i na tomto poli dochází k vylepšením a novým trendům, které kvalitu praní posouvají zase o něco výše. Pojďme si o některých z nich říct něco víc.

Tenisáky pomohou vyprat i péřové bundy

K prádlu do pračky přidejte 2 – 3 tenisové míčky. Samozřejmě nové a čisté. Obchodníci už tento trik odhalili a seženete je i v domácích potřebách. Tenisové míčky pomáhají rovnoměrně rozložit těžší prádlo v pračce. Vyhnete se tak zamotání různých svršků do sebe navzájem a oblečení bude i méně zmačkané. Rovnoměrné rozložení pomůže lépe promíchat vodu s pracím prostředkem a vaše prádlo bude čistější.

Díky tenisákům nemusíte péřové bundy nosit do čistírny. Vyperete je i doma, aniž byste je nenávratně zničili. Kromě pračky k tomu ale budete potřebovat i sušičku. Klíčem k úspěchu jsou právě tenisové míčky. Během praní nárazy a boucháním do svršků zabrání mokrému peří, aby se shlukovalo do chomáčů.

Po vyprání přendejte péřovky i s míčky do sušičky. Pokud nemá program na sušení peří, vyberte nějaký delší, s nižší teplotou. Vaše bundy budou opět čisté a načechrané i bez drahé čistírny.

Foto: Shutterstock

Změkčí vaše ručníky

Tenisové míčky zajistí hebkost a měkkost i vašim ručníkům. Možná máte také zkušenost, že vyprané a usušené ručníky připomínají struhadlo. Tuto jejich tvrdost ještě znásobí aviváž, přidaná do máchání. Díky ní si vyrobíme struhadlo, které voní.

S tímto nechtěným efektem si poradí sušička, která prádlo krásně zjemní. Možná ji ale nemáte nebo nechcete používat, protože se jedná o jednoho z největších žroutů energie v domácnosti. Přidejte proto do pračky k ručníkům tenisové míčky a uvidíte, že budou po uschnutí nadýchané jako peříčko.

Vyzkoušejte i míčky proti žmolkům

V obchodech se v současnosti prodává spousta míčků z různých materiálů. Umí posílit účinek pracího prostředku, zachovat strukturu tkaniny, změkčit vodu nebo odstranit ze svetrů nenáviděné žmolky. Liší se tvarem, materiálem i účelem, ke kterému mají sloužit.

Turmalínové kuličky pomáhají oblečení změkčit, vyplavují z něj prací prostředek, zachovávají barvu a snižují statickou elektřinu. Magnetické zase změkčují vodu a silikonové chrání látku před opotřebením. Polypropylenové potom pomáhají z prádla odstranit zvířecí chlupy a žmolky a zachovají vlněné výrobky měkké. Možností je opravdu mnoho, stačí si vybrat.    

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments