České obchody musí okamžitě stáhnout oblíbenou zmrzlinu. Objevilo se v ní něco nepěkného

Pokud jste se v tomto parném počasí zásobili svou oblíbenou zmrzlinou, raději překontrolujte značku a šarže. Ukázalo se totiž, že jeden z nejoblíbenějších druhů musí být stažen z prodeje.

Překročené hodnoty

Zmrzliny značky Häagen-Dazs jsou stahovány z obchodů po celé České republice. Upozornily na to například řetězce Billa a Lidl. Distributorem této zmrzliny v Česku je společnost Emco.

Dodavatel prý zjistil, že uvedené šarže zmrzliny obsahují příliš mnoho látky 2-chlorethanol. Ta překračuje povolené hodnoty. Bohužel, je to zrovna chemikálie, která patří k těm nejvíce nebezpečným. Má mimo jiné rakovinotvorné účinky.

Foto: Shutterstock

Kterých zmrzlin se to týká

Nejde však o všechny zmrzliny Häagen-Dazs, ale pouze o Häagen-Dazs Belgian Chocolate 460 ml s číslem šarže 4266585, datum minimální trvanlivosti je 30. březen 2023 a Macadamia Nut Brittle 460 ml s datem minimální trvanlivosti 4. duben 2023. Stažen byl také druh Häagen-Dasz Pralines Cream 460 ml se šarží 4271507 a datem minimální trvanlivosti 9. duben 2023.

Tyto druhy byste v žádném případě neměli konzumovat. Můžete je vrátit v místě, kde jste je zakoupili a dostanete peníze zpět.

Foto: Shutterstock


Autor: Petr Vavrenka

Stálý redaktor magazínu AAzdravi.cz. Celý život se zajímá o zdravý životní styl, jehož efekt na spokojený život ho nepřestává fascinovat.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
11 dní

Kde je číslo šarže?

Michaela
Michaela
11 dní

Také v Makru! Nejprve jí měli ve slevě za 40 Kč! Pak přišel email, že obsahuje rakovinotvorné látky!!

Marie
Marie
11 dní

A co když nemám účtenku?

Aleš
Aleš
11 dní

Byla předražená…

Josefina
Josefina
11 dní

Tak to se z čt24 nedozvime,že???Jo,to by musela být vyrobena ve zlé Číně,to by moderátoři plivali jedovaté sliny od rána do večera…..jinak nechápu,proč se do zmrzliny dávají jedy???Přes potraviny se lidi dají otrávit a ani to nepoznají…Kdo vlastně vymýšlel tyhle recepty???Jo,tržní systém je cesta do pekel..

Divná hlava
Divná hlava
11 dní

To fakt?