Češi se hádají, zda je v Chorvatsku moře plné výkalů. Jdou ostře proti sobě, pravda se ale ukázala

V rámci letošní dovolenkové sezóny rezonuje jedno velké téma, a tím jsou nejrůznější potíže, které turisté zažívají v oblíbeném Chorvatsku. Část z nich souvisí s tím, že země hlásí rekordní sezónu. Zkrátka do ní přijelo nejvíce turistů v historii, a vzhledem k tomu, že není nafukovací, přináší to s sebou i určité problémy.

Stížnosti jsou časté

Kromě všeobecného zdražování, čas od času se vyskytujících medúz a sucha, které způsobilo, že se lidé nemohou na některých plážích osprchovat, je tu zřejmě největší problém v podobě znečištěného moře.

Prakticky od začátku sezóny k nám proudí zprávy od nespokojených Čechů, kteří do Chorvatska vyrazili trávit dovolenou, ale na místě byli šokováni kvalitou vody, která je podle jejich názoru otřesná. Ve vodě prý plavou odpadky, což by ještě nebylo nejhorší. Objevují se však velké mastné skvrny fekálií a splašků, které do vody vypouštějí posádky lodí, případně pobřežní podniky.

V minulých dnech se nám ozvala například paní Helena, která se zrovna vrátila z Podgory a hlásila, že do Chorvatska po 20 letech definitivně přestává jezdit. Natolik byla znechucena znečištěným mořem, ve kterém se téměř nekoupala. Její stížnost jsme přinesli v tomto článku.

Foto: Shutterstock

Nedostatek pochopení

Nejen na její slova se ale vyrojila řada protichůdných reakcí. “Nevím, kam na to chodíte, zrovna se z Chorvatska vracíme. Navštívili jsme tu pět různých pláží a všechny byly dokonale čisté,” uvedl pan Milan.

Někteří Češi potom na příběhy lidí, kteří byli v Chorvatsku kvalitou vody zklamáni, reagují vyloženě podrážděně. “Tak ať zůstanou doma na zadku. Kdo to má pořád číst? Moře v Chorvatsku je krásně čisté,” zareagoval třeba Adam.

Bohužel jde o ukázku toho, jak málo jsou dnes lidé ochotni naslouchat příběhům jiných. Nechápou, že oni mohli mít štěstí a ostatní naopak smůlu a tím i zkaženou dovolenou. Jak to se znečištěním moře ve skutečnosti je, nakonec dokládá i video pořízené u pláže ve Splitu. Na jeho základě si na kvalitu vody začali stěžovat sami Chorvati.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Lada Kalandříková
Lada Kalandříková
1 rok

Vůbec nesouhlasím. Jezdím do Chorvatska roky a můj názor je velice stručný. Ceny se létá pohybují jako u nás a mnohdy i levněji. Pokud jste pivař,tak ceny piva se pohybují od 55-80kc. Jděte na pivo v Praze a myslím,že vás přejde chuť. Nemluvě o cenách ubytování u nás a služby, které neodpovídají skutečnosti. Chování personálu,je také na zvážení. V Chorvatsku jsou všichni milí a usměvaví. Samozřejmě, že pokud se někdo nehezky chová,tak co už s ním! Ale zde to nikdy nepocitite,protože se na vás budou stále usmívat. Mám pocit,že to co lidé píší v negativech,jsou buď zaplacení nevím kým,ale asi… Číst vice »

Tereza
1 rok

Souhlasím Vámi.Před týdnem jsme se vrátili z Chorvatska. Jezdíme tam mnoho let, a vždy bylo všechno v pořádku.Nechápu strašení z předraženého jídla a moře plného výkalů.Moře bylo krásné a čisté, jako vždy. Jídlo vynikající, a personál velmi příjemný a usměvavý.Ne jako mnohdy tady, kde si na blbým smažáku přidají na ceně o desítky korun, a ještě dostanete ošizenou porci.