České obchody už mají speciální regály pro Ukrajince. Najdete v nich překvapivé věci

V poslední době se počet Ukrajinců žijících v České republice značně zvýšil, a to přineslo i změny v nabídce v obchodech. Mnoho obchodních řetězců již začalo nabízet speciální regály, které jsou určeny přímo pro Ukrajince a jejich specifické požadavky. Tyto regály jsou plné překvapivých věcí, které byste jinde v českých obchodech hledali jen těžko.

UCARE by FoodTech Shelf

České supermarkety přidávají nový sortiment, a to v rámci projektu UCARE by FoodTech Shelf. Tento projekt, založený na Ukrajině, má sloužit jako “most” mezi evropskými maloobchodníky a ukrajinskými výrobci, kteří se potýkají s narušenými dodavatelskými řetězci v důsledku ruské agrese. Díky této iniciativě budou moci české maloobchodní řetězce rozšířit sortiment a získat nové zákazníky. Na druhé straně zatímco ukrajinské podniky budou mít možnost obnovit své výrobní kapacity a zlepšit své zisky.

Co to znamená?

Pro české zákazníky to znamená, že na policích obchodů mohou najít nové produkty, jako jsou dlouhodobě skladované masné výrobky, pochutiny, ořechy, med, cukrovinky, rybí výrobky, konzervy, potraviny a nealkoholické nápoje.

Všechny výrobky splňují normy EU a USA a mají potenciál uspokojit potřeby zákazníků. Díky tomuto projektu mohou čeští zákazníci ochutnat nové produkty a zároveň pomoci podpořit ukrajinské podniky. To je důležité zvlášť v době, kdy se snaží obnovit své výrobní kapacity a zlepšit své zisky.

Foto: Shutterstock

Nabídka kvalitních produktů

Inovativní projekt UCARE nyní nabízí maloobchodníkům přímý přístup k více než 2000 ukrajinských výrobců, kteří mají kvalitní výrobky, které splňují normy EU a USA. Tento projekt zahrnuje i propagaci těchto výrobků.

Maloobchodníci se nemusí bát, že nebudou mít správnou podporu při propagaci nových produktů. Navíc, když maloobchodníci začnou prodávat zboží z “ukrajinského regálu”, zvýší se loajalita spotřebitelů, kteří hledají kvalitní a nové výrobky. Po celém světě se zvýšila poptávka po ukrajinských výrobcích, takže tato iniciativa bude mít velký potenciál pro maloobchodníky, kteří chtějí získat nové zákazníky a zvýšit svůj obrat.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jiri
Jiri
1 rok

Co to zase melete, zboží z Východní Evropy se dá koupit v každém větším městě ve specializovaných prodejnách. Nehledě, že Porošenkovo cukrovinky seženete i u nás v mestysu. Chuť no nic moc.

Zdenek
Zdenek
1 rok

Prý kvalitní výrobky splňující normu EU a USA… To psal zase nějaký dement na objednávku. 🤷‍♂️

Lukas
Lukas
1 rok

Myslite treba tu mouku plnou molu, plisni a pesticidu? To si strcte do Anusu a hkuboko prosim