TOP 4 důvody, proč hrát volejbal

Volejbal patří mezi oblíbené sporty po celém světě. Je dynamický, vyžaduje rychlé reakce a směry pohybů. Kromě toho patří mezi týmové hry, a tak při něm záleží na spolupráci spoluhráčů a vzájemné komunikaci.

Pokud milujete sport a pohyb obecně, volejbal si zamilujete. Kromě toho, že zlepšíte svou fyzičku, budete díky týmové spolupráci umět lépe komunikovat a reagovat nejen ve sportu.

Než se pustíte do první hry, je potřeba se dobře připravit. Obuv, funkční pohodlné oblečení a ideálně chrániče na kolena rozhodně oceníte. Než postoupíme dál, tohle vám pro začátek bude stačit. A pokud vám z výbavy náhodou něco chybí, veškeré sportovní oblečení najdete na Sportano.cz.

1. Pohyb, pohyb, pohyb

Právě volejbal vám umožní všestranný pohyb a zlepšení fyzičky. Při hře se zapojují různé svalové skupiny (nejčastěji nohy, paže, trup, core). Kromě posílení svalů volejbal trénuje i vaši vytrvalost. Obecně hraní volejbalu zlepšuje koordinaci, rovnováhu a postřeh. Pravidelné hraní má tak velmi příznivý vliv nejen na vaši fyzičku, ale obecné reakce, které vás naučí rychle reagovat a improvizovat v situacích, které mohou nastat.

2. Týmová spolupráce

Tím, že je volejbal týmová hra, vás učí reagovat a spolupracovat s dalšími členy v týmu. Bez spolupráce nefunguje a je potřeba se mezi jednotlivými členy týmu sladit, abyste dosáhli společného cílu – získat bod a porazit soupeře. Celkový průběh hry tak značně zlepšuje schopnost týmové spolupráce a rozvíjí komunikační i strategické dovednosti, které využijete nejen na hřišti, ale koneckonců i v životě.

3. Mentální rozvoj

S týmovou spoluprací souvisí také mentální rozvoj a sebedůvěra. Volejbal tak může mít značný vliv na vaši duševní pohodu. Hráče učí sebekázni a během hry je nutí reagovat ve stresových situacích. Volejbal je náročný sport, který vyžaduje rychlou reakci – rychlé rozhodování a koncentraci. Tím se rozvíjí sebedůvěra hráče, což má velmi pozitivní dopad na celkový mindset.

TIP: S mindsetem vám sice nepomohou, s bezpečným pohybem ale ano. Pro jistý krok při hře jsou důležité boty, které vám dodají oporu a nebudou klouzat. Vybírat je můžete třeba tady: https://sportano.cz/volejbalove-boty-panske.

4. Endorfiny, radost a štěstí

Obecně se dá říct, že jakákoliv sportovní aktivita přispívá k celkové duševní pohodě. Po sportu se totiž vyplavují endorfiny, takzvané hormony štěstí. Díky tomu je člověk uvolněnější, snižuje se mu riziko úzkostlivých stavů, deprese a tlumí se bolest. U aktivních sportovců může být množství vyplavovaných endorfinů návykové a působit jako droga – po sportovním výkonu tak může vést až k pocitům euforie.

Volejbal je zkrátka sport, který představuje celou řadu výhod. Týmová spolupráce, lepší kondice, mentální nastavení i schopnost sociálně interagovat je jen začátek. Pokud dáte volejbalu šanci, uvidíte, že si ho zamilujete.

Jaké vybrat oblečení na volejbal?

K vhodnému sportovnímu oblečení se ještě vrátíme. Kromě pánských modelů tam najdete ale i sportovní obuv pro ženy: https://sportano.cz/damske-volejbalove-boty. S výběrem nepospíchejte a vyberte si skutečně pohodlnou a kvalitní obuv, která vám zajistí pohodlný krok i lepší výkon. Protože lepší výkon znamená lepší kondici, více endorfinů, a také lepší vztahy mezi spoluhráči. Tak na viděnou při další hře.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments