Stát rozprodává majetek, Češi jsou nadšení. Dům za 1,5 milionu, chata za pár set tisíc

Koupě vlastní nemovitosti není nic jednoduchého ani v dnešní době, kdy jejich ceny podle řady odborníků poklesly až o dvacet procent oproti vrcholu v předminulém roce. Ve skutečnosti jsou ale byty a domy stále příliš drahé na to, aby si je běžní lidé mohli bez větších problémů pořídit.

Dostupná nemovitost

Vše navíc komplikují dnes nedostupné hypotéky a mnohým začíná být jasné, že je to začarovaný kruh. Když už jsou totiž hypotéky levné, potom jsou ceny nemovitostí doslova přemrštěné, jelikož je kupuje kdekdo. Když potom trochu poklesnou, zase nedosáhnete na hypotéku.

Mnohým tak nezbude než žít v nájmu nebo spoléhat na štěstí, že jim někde jejich vysněná nemovitost spadne takříkajíc do klína za dostupnou cenu a financování. Tomu je však potřeba jít na proti.

Možná už jste zjistili, že v nabídce realitních serverů žádné výhodné nabídky nenajdete. Už je to všechno přebrané, nebo se to spíše do veřejné nabídky ani nedostane. Je tu však přeci jenom jedna výjimka, kde můžete udělat docela slušné terno.

A tím je nabídka nemovitostí, které prodává sám stát, respektive Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Zde je na výběr překvapivě slušné množství bytů, domů a dalších nemovitostí, které si může koupit i běžný člověk.

Foto: Shutterstock

Vyberte si

Třeba dům v Jindřichovicích pod Smrkem se může pochlubit dispozicí 4+1 a měří 104 metrů čtverečních. Těšit se můžete i ze sklepa a obyvatelného podkroví. Vše je v krásném klidném prostředí a vyvolávací cena v aukci je 1,5 milionu korun. Jen počítejte s nutností určité rekonstrukce.

Pěkná je také chata v Týně nad Vltavou, která je dvoupodlažní a jako dělená na odpočinek o víkendu. Najdete tu pergolu, udírnu, skleník i studnu. Oplocený pozemek potom skýtá výhodu ovocných stromů. Začíná se na ceně 890 tisíc korun.

Jak už chápete, jde o vyvolávací ceny, které však nejsou zase tak odtržené od reality a nemusí se o tolik navýšit, pokud v aukci nebude nikdo aktivně přihazovat.

Tímto způsobem můžete získat zajímavý objekt k bydlení nebo odpočinku, ale je také pravdou, že mnozí v účasti na těchto dražbách objevili i své živobytí. Jednoduše objíždějí aukce a snaží se vydražit nemovitost za slušnou cenu. Potom ji trochu vypolírují a mohou prodat výrazně dráže.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments