České ženy se neumí pořádně obléct. V Evropě jsou pro smích, když vyjdou na ulici

Móda a vkus jsou velmi subjektivní a liší se v závislosti na mnoha faktorech, jako jsou kultura, věk, osobnost, módní trendy a společenský kontext. Co může být v jedné zemi považováno za módní ikonu, v jiné zemi může být absolutně nepřijatelné. Móda by neměla být pouze o následování trendů, ale měla by sloužit jako prostředek, jak vyjádřit svou osobnost a tvořivost. Pokud se cítíme pohodlně a sebevědomě v tom, co nosíme, pak to je ten nejlepší módní styl pro nás. Přesto je několik věc, na které by si ženy měly dávat pozor.

Nesprávná velikost

Oblečení příliš velké nebo malé velikosti je velkou překážkou pro mnoho českých žen, které se snaží vypadat dobře a stylově. Nesprávná velikost může vypadat neupraveně, a tak snížit sebevědomí a sebeúctu.

Naštěstí je řešení relativně jednoduché a cenově dostupné. Stačí si dát pozor při výběru oblečení a věnovat pozornost velikosti, materiálu a střihu. Pokud nemůžete najít oblečení v konfekčních velikostech, nebo pokud se cítíte pohodlněji v oblečení, které je upravené na míru, neváhejte využít služeb profesionálních švadlenek.

Spodní prádlo by nemělo být vidět

Správné nošení prádla je v dnešní době klíčové, aby byl celkový outfit dokonalý a žena se cítila pohodlně a sebevědomě. Podprsenky a kalhotky by neměly být viditelné pod oblečením, pokud si nevybíráte speciální modely prádla s účelem zvýraznění. Pokud si nejste jisti, jakou velikost prádla nosíte, můžete si nechat poradit v obchodě s prádlem nebo vyhledat odborné rady online.

Foto: Shutterstock

Výstřih

Je důležité si uvědomit, že méně může být někdy více. Nepřiměřený výstřih může totiž působit nevkusně a lacině. Existuje spousta elegantních a stylových alternativ, které nevyžadují odhalení příliš velkého množství kůže.

Barvy k sobě neladí

Správný výběr barev v oblečení může být pro mnoho žen velkou výzvou. Je však důležité nezapomínat na to, že barvy mohou mít význam i v psychologii a mohou ovlivňovat naši náladu a pocity. Například tmavší barvy jako černá nebo šedá mohou být vnímány jako vážné a strohé, zatímco jasnější barvy jako žlutá nebo oranžová mohou vyvolávat pocit radosti a optimismu.

Dalším faktorem, který by měl být při výběru barev zohledněn, je barva pleti a vlasů. Některé barvy mohou být pro někoho příznivější než jiné, a proto je dobré se nechat inspirovat alespoň obecnými pravidly pro správný výběr barev.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
Irena
1 rok

Dnešní oblékání je hrůza, jděte v teplacich a jste in. A všichni chodí oblečeni stejně, prošívané bundy! Ani v době, kdy opravdu bylo málo věcí na prodej v obchodech, jsme takhle vyhastroseni nechodili.

Lukáš
Lukáš
1 rok

No já si myslím, že je každého věc co si vezme na sebe a ať se v tom hlavně cítí dobře ..já to taky neřeším a je smutné pokud se člověk hodnotí podle toho co má na sobě …mě je to úplně jedno, hlavně, když to není špinavé a tak …ano vypadá to hezky , když se člověk umí obléct, ale není to v životě zásadní ..

Pavel
Pavel
1 rok

No a co s tím tady? Jsou tu závažnější problémy než tohle.

Michal
Michal
1 rok

Pochazim z historického města, kde sem jezdí turisté z různých zemí 33 let, takže mohu porovnávat jak jsou oblečeni oproti našincům. Ač jsem chlap, tak i přesto si myslím, že mám vkus, když vidím hezky oblečenou ženu. No a musím říci, že tento článek vůbec nesedí. Hlavně ti mladí jsou kolikrát oblečení jako když ty věci sebrali někde u popelnice. Ze západu jsem přišlo dost špatných věci, ale doufám, že naše ženy a dívky tento “hastroš styl nepřeberou… 🙄 🙂

Marobarva
1 rok
Reply to  Michal

Velký souhlas se třemi komentáři… 👍🙋‍♀️