Moje trouba byla nejzapatlanější široko daleko. Potom jsem do ní strčila jednu věc a tchyně myslela, že mám novou

V každé domácnosti se občas stane, že se některé spotřebiče zanášejí špínou a nánosem tuku. U trouby je to často ještě horší, jelikož se do ní dostávají různé pokrmy, které se při pečení mohou rozprsknout a znečistit stěny trouby, dno a gril. Co když existuje jednoduchý trik, jak na to? A navíc to bude stát jen pár korun. Ano, jde o tablety do myčky, které se používají k mytí nádobí.

Jak použít tablety do myčky

Každý, kdo vlastní myčku na nádobí, ví, jak užitečné jsou tablety. Ale když potřebujete vyčistit troubu, je důležité použít je správně. Naštěstí to není nic složitého. Začněte tím, že pod troubu umístíte starou látku, abyste zabránili znečištění podlahy. Poté vezměte mokrou houbičku a odstraňte veškeré připáleniny.

Potom vyjměte tabletu z obalu, ponořte ji na pár sekund do vody, nasaďte si rukavice a použijte ji k vyčištění skleněných dveří a vnitřku trouby, včetně odkládacího roštu. Nakonec zbytky tablety setřete čistou vodou a houbičkou. Jednoduchý postup, ale tak účinný.

Foto: Shutterstock

Pomůže i ocet

V případě, že nemáte myčku nádobí, nabízí se i jiné alternativní způsoby. Stačí mít při ruce ocet a jedlou sodu, kteří jsou skvělými pomocníky.

Nejprve smíchejte ocet s vodou a naneste na znečištěná místa v troubě. Poté posypte sodou a opětovně polijte octem s vodou. Nechte působit přibližně půl hodiny a následně setřete houbičkou. Bude nutné houbičku několikrát propláchnout ve vodě, aby nezůstaly žádné šmouhy na skle a v troubě.

Pokud se však šmouhy stále nechtějí vytratit, použijte na vyleštění ocet. Tento přírodní produkt vám jistě pomůže, a navíc nezatěžuje životní prostředí. Takže pokud nemáte myčku na nádobí, nevadí, s těmito prostředky se vaše trouba zase zářivě rozzáří.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments