Česneková voda umí s tělem zázraky. Používali ji už naši předkové, pak jsme na ni ale zapomněli

Málokdo zpochybňuje blahodárné účinky česneku, který se opět vrací do popředí zájmu. Lidé však stále poněkud tápou v tom, jak jeho účinky využít na maximum.

Česneková voda není ničím novým. Věděli o ní už naši předkové. Škoda, že v současnosti o ní mnozí ani neslyšeli. Obzvlášť v tomto podzimním období, kdy se často skloňuje slovo imunita. Proto se hledají způsoby, jak ji posílit a předejít tak chřipce či nachlazení. 

Nápoj, na který nedáte dopustit

Jedním z nich je konzumace česneku, který je bezpochyby jednou z nejsilnějších potravin, která dokáže zocelit obranyschopnost lidského organismu. Přestože si jeho moc mnozí uvědomují, jiné je to v případě česnekové vody, díky které bude tělo vitální a získá ochranný štít před chorobami.

Příprava česnekové vody je jednoduchá. Budete potřebovat jen stroužky česneku a sklenici vody. Stačí česnek očistit a prolisovat do sklenice s vodou z vodovodu. Následně dobře promíchat a k dispozici máte nápoj, který posílí imunitní systém. Aby však měla co nejsilnější účinky, vodu pijte ráno na prázdný žaludek. Pokud jste tak zvyklí pít třeba citronovou vodu, můžete ji vyměnit za tu česnekovou.

Foto: Shutterstock

Chcete z česneku získat maximum? V tom případě v ranních hodinách rozřízněte očištěný stroužek česneku na polovinu v příčném směru, dejte do litrového čajníku a zalijte vodou, která má pokojovou teplotu. Večer si dejte maximálně 3 sklenice česnekové vody 3 hodiny po posledním jídle a předtím, než se uložíte ke spánku. Druhý den si zase pochutnejte na česnekové vodě, kterou jste si předtím udělali z čerstvého stroužku. 

Účinky česnekové vody

  • Posiluje imunitní systém
  • Bojuje proti zánětům v těle
  • Zrychluje metabolismus
  • Ničí viry a bakterie v tenkém střevě
  • Dá do pořádku kardiovaskulární systém
  • Odstraňuje škodlivé látky z těla
  • Snižuje krevní tlak

Foto: Shutterstock, zdroj: Food.ndtv.com

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jindra
Jindra
2 let

Tohle nemůžete ráno takto bumbat. Neboť vám za prvé shoří pajšl a za druhé svým dechem proříznete všechno živé kolem sebe. Má úcta.

Vladimír Rajman
Vladimír Rajman
2 let

Áno mám skúsenosti z cesnakom, môžem vrelo doporučiť, každý deň si dám 1-3 strúčiky cesnaku. Ďalej si robievam takú KÚRU skladá sa z celej hlávky cesnaku, pol fľaše medu, najlepšie kvalitný domáci, všetko zalejem vyžmikanimi citronmi a nechám 5-7 dní odstáť. Konzultácie 1 polievková lyžica ráno a druhá poobede. Môžete nastruhat aj malý koreň zázvoru. Uvidíte po týždni zmenu. VR.

Ivan
Ivan
2 let

Blbosť stará pravda je doobeda ako liek a nebudeš páchnuť po obede ako jed a budeš smrdieť ako cap.

Last edited 2 let by Ivan
Iveta
Iveta
2 let

Možná že to opravdu pomáhá , jen škoda že se tam už nepíše jak se zbavit toho smradu z česneku. Když si jeden den dáte česnek tak ještě druhý den smrdíte tak že se vám lidi vyhýbají.

Květa
Květa
2 let
Reply to  Iveta

😀😀

Tomáš
Tomáš
2 let
Reply to  Květa

Je to k ničemu.Tělo se z toho vzpamatovává dlouho,česnek jen trochu do jídla.Nedá se konzumovat samotný,podráždí uplně všechno.

Iris
Iris
2 let
Reply to  Tomáš

Samotný ne, ale s jídlem – nejlépe mastným – slanina, pečený bůček, sádlo, máslo.

Michael
Michael
2 let
Reply to  Iris

Co je důležité…zdraví?Nebo lidí?Ať si myslí co chtějí a pokud se mě budou vyhýbat,tak tone trápí ze všeho nejmíň.