Chorvatsko to přehnalo. Je to tu šíleně drahé, stěžují si lidé. Skromná dovolená za 200 tisíc

Jakoby si letos v Chorvatsku řekli, že je potřeba nahradit ztráty z předchozích let. Bohužel se tak děje na úkor turistů, kteří do této oblíbené země přijíždějí. Právě oni musí hradit ceny, které před letošní sezónou místní podnikatelé nastavili. Ani těch se ale mnohdy nedrží. Když viděli, že lidé přijíždějí ve velkém, ceny ještě navýšili.

Ceny nevídané

Musím říct, že letos je to tu opravdu hodně drahé. Příliš jsme nad tím nepřemýšleli, chtěli jsme jet prostě do Chorvatska. Když to tak ale počítám, dáme za dva týdny dovolené v podstatě 200 tisíc korun,” uvedl Tomáš, který do země vyrazil s manželkou a dvěma dětmi.

On sám nikdy příliš neřešil, kolik za dovolenou vydává, protože nemá nouzi o peníze. Letošní ceny v Chorvatsku už ho ale chladným příliš nenechávají. “Za ubytování v chatce v kempu jsme dali 120 tisíc za dva týdny. To je skoro deset tisíc na noc, ale služby ani kvalita tomu zdaleka neodpovídají,” popisuje Tomáš své výdaje. “Rádi chodíme večer do restaurace. To si neodepřeme, ale leze to opravdu hodně do peněz. Jídlo pro jednoho stojí v přepočtu 500 až 1000 korun, pivo stovku a víc.

Foto: Shutterstock

Lepší hodnota je jinde

Když se nad svou dovolenou Tomáš zamýšlí, dochází k závěru, že jinde by pravděpodobně za své peníze dostal lepší hodnotu, respektive by nemusel tolik utrácet a dostal by stejný standard. Pro zajímavost si zkusil naklikat letecký zájezd v pětihvězdičkovém hotelu v Turecku s all inclusive. Zjistil, že by ho to vyšlo na sto tisíc i s výdaji na místě. To je polovina oproti tomu, co dá za Chorvatsko.

Podobně mluví i další lidé, zejména pak ti, kteří mají hlouběji do kapsy a kteří do Chorvatska dříve rádi jezdili mimo jiné proto, že tu nebylo tak draho. Dnes ale platí pravý opak. Není v Evropě příliš dražších destinací.

Češi se tak stále častěji začínají ptát, proč mají Chorvatům dávat tolik peněz a zda by náhodou nebylo lepší poohlédnout se někde jinde. Ostatně, jedině tak dají místním podnikatelům najevo, že už to přeci jenom přehnali a měli by se trochu krotit.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
15 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Toscana
Toscana
1 rok

Tohle vypadá už na Rusofilní komunistický web. Taková pobočka Sputniku. Co je evropské, to je špatné. Jakoby evropský rozeštvávač. Nic na těchto článcích není pravda. Jen samé vymyšlené hovadiny. Přestaňte vykládat lidem nesmysly, protože vy už opravdu vyvoláváte paniku a jsou to až poplašné zprávy.

Last edited 1 rok by Toscana
Bošek
Bošek
1 rok

Ano je to šílené a za to jezdím do Bulharska apartmán pro 7lidi za 14tis na 14dni super jídlo kolem 100kč pivo 20kč a Gambrinus za 25kc 0.5l co dodat
Jen tu vzdálenost no 1700km autem ale za písečné pláže to zas stojí a není tu tak narvano

Last edited 1 rok by Bošek
Radomíra
Radomíra
1 rok

Dobrý den, po přečtení tohoto článku mi nedalo odepsat. V neděli ráno jsem se vrátila po dvoutýdenní dovolené v Chorvatsku. Nevím kde zmíněný pán bydlel, ale já měla 4 lůžkový apartmán v apartmánovém komplexu za 24 tisíc korun na 15 dní pro 4 lidi, byli jsme 3 dospělí a jedno dítě. Do Chorvatska jsme jeli autem a chodili jsme tam na jídlo do restaurací a sem tam jsme si vařili, dokonce v obchodech byli i některé suroviny (třeba i maso) levnější než v Česku a to nebyli hypermarkety. Na pláži jsme chodili na pivo, které tam stálo 17-20 kun. Když… Číst vice »

Marek
Marek
1 rok

To je zase kravina. Jsem ve městě Stobreč, ceny skoro stejné jako v Česku. Možná by Tomáš měl nejdříve koukat na cenu a pak kupovat a ne kupovat a pak brečet. Ubytování na týden, nás vyšlo za rovných 12k. 2 dospělý 1 dítě. Čau