Chorvatsko to přehnalo. Je to tu šíleně drahé, stěžují si lidé. Skromná dovolená za 200 tisíc

Jakoby si letos v Chorvatsku řekli, že je potřeba nahradit ztráty z předchozích let. Bohužel se tak děje na úkor turistů, kteří do této oblíbené země přijíždějí. Právě oni musí hradit ceny, které před letošní sezónou místní podnikatelé nastavili. Ani těch se ale mnohdy nedrží. Když viděli, že lidé přijíždějí ve velkém, ceny ještě navýšili.

Ceny nevídané

Musím říct, že letos je to tu opravdu hodně drahé. Příliš jsme nad tím nepřemýšleli, chtěli jsme jet prostě do Chorvatska. Když to tak ale počítám, dáme za dva týdny dovolené v podstatě 200 tisíc korun,” uvedl Tomáš, který do země vyrazil s manželkou a dvěma dětmi.

On sám nikdy příliš neřešil, kolik za dovolenou vydává, protože nemá nouzi o peníze. Letošní ceny v Chorvatsku už ho ale chladným příliš nenechávají. “Za ubytování v chatce v kempu jsme dali 120 tisíc za dva týdny. To je skoro deset tisíc na noc, ale služby ani kvalita tomu zdaleka neodpovídají,” popisuje Tomáš své výdaje. “Rádi chodíme večer do restaurace. To si neodepřeme, ale leze to opravdu hodně do peněz. Jídlo pro jednoho stojí v přepočtu 500 až 1000 korun, pivo stovku a víc.

Foto: Shutterstock

Lepší hodnota je jinde

Když se nad svou dovolenou Tomáš zamýšlí, dochází k závěru, že jinde by pravděpodobně za své peníze dostal lepší hodnotu, respektive by nemusel tolik utrácet a dostal by stejný standard. Pro zajímavost si zkusil naklikat letecký zájezd v pětihvězdičkovém hotelu v Turecku s all inclusive. Zjistil, že by ho to vyšlo na sto tisíc i s výdaji na místě. To je polovina oproti tomu, co dá za Chorvatsko.

Podobně mluví i další lidé, zejména pak ti, kteří mají hlouběji do kapsy a kteří do Chorvatska dříve rádi jezdili mimo jiné proto, že tu nebylo tak draho. Dnes ale platí pravý opak. Není v Evropě příliš dražších destinací.

Češi se tak stále častěji začínají ptát, proč mají Chorvatům dávat tolik peněz a zda by náhodou nebylo lepší poohlédnout se někde jinde. Ostatně, jedině tak dají místním podnikatelům najevo, že už to přeci jenom přehnali a měli by se trochu krotit.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Stálý redaktor magazínu AAzdravi.cz. Celý život se zajímá o zdravý životní styl, jehož efekt na spokojený život ho nepřestává fascinovat.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
15 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
J.D.
J.D.
1 měsíc

Pokud pan Tomáš dá 120.000 za pronajem chatky na 14 dnů, tak je dost bohatý. Jezdime na 14 dnú do luxusniho hotelu s polopenzí (exkluzivní) a 14 dnů vyjde na 116.000 pro 4 osoby.

Eduard
Eduard
1 měsíc

Toto je absolútna hlúposť. Apartmány pre 5 osôb stoja na makarskej 60 eur na noc,tie drahé 100. Kde na takéto ceny chodíte? Ja som bol v júni a apartmán stál 30 eur.

Jan trnka
Jan trnka
1 měsíc

Ono dost zalezi kam jedete, ja byl minuli tyden v dubrovniku a byli jsme v restauraci kdy jsme za jedno jidlo dali kolem 300 kc ale pak jsem taky vlezl do restaurace kde jsme za 2 dezerty a 6 koktejlu dali pres 3000 😀 doporucuju si pred obednanim procist listek s cenama

Jarda
Jarda
1 měsíc

Ahoj je to v pohode.

Ubytovani 9 dni pro 4 lidi – 25 tis kousek od more (Makarska).

Jidlo pro 4 v restauraci 1200 Kc.

Zmrzlina 35 Kc.

Pivo 75 Kc.

V kramu stejne ceny jako u nas.

Oproti predchozim rokum zdrazeni cca 20% – asi tak jako u nas.

Celkove 9 dni i s cestou cca 55 tis pro 2 dospeli a 2 deti.

Bez zbytecneho utraceni/setreni.
tak akorat cestovatelsky ;).

Jarda

Rudolf
Rudolf
1 měsíc

To je pekná blbosť… Pred dvoma dňami sme sa vrátili z dovolenky v Chorvátsku.
Ubytovanie 6 noci v komplet vybavenom novom apartmáne – 2 spálne, kuchyňa, obývačka – priamo na pláži nás vyšla 660€.
Ceny v obchodoch a reštauráciách cca ako na Slovensku…

Miroslav
Miroslav
1 měsíc

Pěkný nesmysl ,teď jsme se vrátily a vyšlo nás to ve třech na cca 40 000,- se vším všudy za 11 dní. Neříkám že to tam je nejlevnější ale ubytování apartmán úplně luxusní, jídlo v restauracích skvělé, pivo Necelých 70 ,-večeře nebo oběd pro tři cca 1100,-

Václav
Václav
1 měsíc

Jó lézt do super hotelu s ovíváním vějíře z páva něco stojí. Za 14 dní ubytování s kompletním zařízením včetně wc,koupelny atd. 25000,- Ano bez jídla , ale člověk chce poznávat, koupat se a ne čekat na písknutí snídaně !! Oběd !! Večeře !! A dál asi nemá cenu psát. Vždy se najde někdo kdo bude mít kecy na jakoukoli destinaci. Jediná rada buď doma v Čechách, jeď třeba na Mácháč za trochu méně , s wc přes půl lesa a v závěru zjistíš že jsi ušetřil pár stovek a tos moh jet raději k tomu moři.

Nikola
Nikola
1 měsíc

120 tis za ubytovani na 14 dni v chatce v kempu ? 😂

Markéta
Markéta
1 měsíc

Co to píší za hlouposti letos opět vyrážíme do Primoštenu a stojí nás to 55 eur na noc

Karel
Karel
1 měsíc

A na tyhle nesmysl někdo skočí? Apartmani Barun – Šibenik – 7 nocí – pro dva dospělé 19599,-. Proberte se a ukažte mi ubytovaní za 120 000 na týden v Chorvatsku. 😂😂😂

Karel
Karel
1 měsíc
Reply to  Karel

Pardon na 14 dní. Pan Tomáš má velkou fantazii. 😂😂