Chorvatsko už nikdy, hlásí rodina z Prahy. Ty ceny, to jste neviděli. Pojedeme raději do Dubaje

Z nějakého důvodu už celé generace Čechů vyrážejí v létě do Chorvatska za koupáním v moři. Mezi tuzemskými rodinami je to něco jako svatý grál. Očekávalo se přitom, že po revoluci, s mnohem širšími možnostmi, zájem o tuto zemi poleví, jenže nastal přesný opak. Češi k Jadranu začali vyrážet ještě více než kdy dříve.

Je čas na změnu

A zatímco dříve to bylo považováno především za alternativu pro nízko a středněpříjmové domácnosti, dnes už do Chorvatska jezdí i movitější Češi, kteří oceňují tamní příjemné podnebí, krásnou přírodu a teplé moře. Je ale možné, že trend přeci jen dosáhl vrcholu, protože v posledních letech zaznívají časté stesky nad tím, že je v zemi už příliš draho a že přestává být českým turistům nakloněná.

Také nám se ozývají čtenáři, kteří už na Chorvatsko zanevřeli. “Loni jsme si řekli, že to bylo naposled. Jak oni nás tam napálili, to snad není možné,” říká paní Jana z Prahy, která s manželem a dětmi do země jezdila více než deset let. “I když jsme jezdili pořád na to samé místo, každý rok nám neváhali zvýšit cenu. Že jsme stálí zákazníci je vůbec nezajímalo. A loni už to opravdu přehnali.

Za apartmán v Šibeniku museli platit 150 euro na noc, což už jim přišlo opravdu hodně. “Když jsme si loni spočítali celkovou útratu za 14 dní, šly na nás mrákoty,” tvrdí rodina, která přitom nemá hluboko do kapsy a na dovolené si ráda dopřává. “Celkem jsme jim tam nechali kolem 150 tisíc korun.

Foto: Shutterstock

Žádný velký luxus

I to by nějak dokázali přejít, kdyby však za své peníze měli pocit, že dostávají adekvátní kvalitu. Ve skutečnosti ale nabyli dojmu, že většina věcí je pořád stejných, jen o hodně dražších a některé služby se dokonce výrazně zhoršily. “Navíc tam už loni bylo hrozně moc lidí, pláže byly narvané k prasknutí a voda špinavá.

Nakonec se tedy rozhodli, že do Chorvatska už nikdy. Letos raději pojedou do Dubaje, který má sice pověst luxusní destinace, ovšem za čtrnáctidenní all inclusive zaplatí rodina méně než za dovolenou v Chorvatsku.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Míla
Míla
11 měsíců

To teda nikdy! Mám s tím moc špatně zkušenosti! Ať se tam udusí s těmi cenami a eury!! Roky létáme do Bulharie a namůzem si to vynachválit! Jsme naprosto spokojeni a už tam za ty roky máme i známé a přátelé. Už bychom neměnili. Tak tak! A koho to do té Croatie táhne, ať si jezdí a platí jak mourovatý! Dobře Vám tak. Přijemnou dovolenou u Černého moře!¡!!!! My zas letíme za pár dní.

Bohumila
Bohumila
11 měsíců

No já nevím , od Čedoku do Trogiru za 5 lidí s autobusem bez stravy a pojištění platím 32 000 Kč . Sice pro někoho dost, ale je to dárek k jubileu. Doma bych to taky utratila a nic z toho. Mám obavy jen z cen, abych měla dost na útratu. Velká výhoda je, že se tam můžete domluvit i česky a pokud se chováte slušně jsou k vám vstřícní a ochotnější než Čechách. Jsou s tou kritikou někteří trapní i u nás doma nic není zadarmo.