Chystáte se v novém roce cestovat? Vybavte si cestovní lékárničku

Ať už se vydáte na dovolenou v Čechách, nebo se rozhodnete urazit letadlem dlouhé vzdálenosti, nezapomínejte na potřebnou výbavu. Zranění, nevolnost nebo jiné obtíže vás mohou potkat kdekoliv, a proto je dobré v případě nouze vytáhnout z turistického batohu cestovní lékárničku. Ta musí obsahovat mnoho rozličných pomocníků, kteří vám usnadní jakékoliv potíže na cestách.

Zvažte velikost lékárničky

Potřebné léky a jiné předměty nenechávejte v zavazadle samostatně. Vždy je seskupte do menšího boxu či malé zapínací tašky, abyste v případě nouze věděli, kam sáhnout. Velikost volte dle místa ve vašem hlavním zavazadle, doby cestování a obsahu potřebných léků.

Základní vybavení

V první řadě nezapomínejte na léky, které užíváte denně. I když jejich vzhled bezpečně znáte, raději je vložte do originálního obalu společně s příbalovým letákem. Jedině tak si budete na dovolené jisti, že si berete ten správný lék. Dále se také zamyslete nad tím, jakými trpíte alergiemi a přibalte přípravky, které vám pomohou utlumit nejhorší příznaky v případě nouze.

Kosmetické produkty

Nepodceňujte ani ochranu proti slunci. Na dovolené u moře vám jistě přijde k ruce opalovací krém s vysokým UV faktorem, mléko po opalování, ale také přípravek zklidňující popáleniny. Pokud si s touto základní kosmetickou výbavou nevystačíte, lze přihodit také ochranu na rty, sprej na vlasy nebo líčidla s UV faktorem.

Léky, které vám zachrání dovolenou

Jakmile vám nesedne místní voda, jídlo nebo jen nebudete mít svůj den, jistě oceníte léky na trávící obtíže. S jejich pomocí se vyhnete dlouhým dnům stráveným na pokoji a užijete si svou dovolenou v klidu. Kromě toho do své lékárničky přidejte léky tlumící bolest, protože nikdy nevíte, kdy se objeví migréna nebo začnou růst zuby moudrosti.

Co zabalit kromě léků

Nezapomeňte také na nezbytnosti, jako je obvaz, náplasti a dezinfekce. I zdánlivě nepotřebná jehla, niť a kleštičky na nehty mohou být skvělým pomocníkem v nečekaných situacích.

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments