Chytré Češky si začaly omotávat žehlicí prkno alobalem. Takové žehlení jste ještě nezažili

Patří žehlení mezi vaše nejneoblíbenější domácí práce? Rozhodně nejste sami. A můžete si být jistí, že už se našlo pár lidí, kteří zkoušeli vymyslet, jak si zrovna tuhle práci usnadnit. Dnes se podíváme na jednoduchý trik, který vám pomůže urychlit a zjednodušit žehlení. Jdeme na to.

Použijte alobal

Používáte-li k žehlení žehlicí prkno, zkuste využít sílu alobalu. Stáhněte z prkna povlak a celé ho obalte alobalem – ideálně lesklou stranou navrch. Poté navlečte na prkno zpátky povlak nebo jej zakryjte prostěradlem nebo starou osuškou. A můžete se pustit do žehlení – uvidíte, že to najednou půjde jako po másle.

V čem trik spočívá?

Alobal bude odrážet teplo z žehličky, čímž urychlí samotný proces žehlení. Zatímco shora vystavujete oblečení teplu přímo z žehličky, zespodu jej nahřívá alobal. Dá se tedy říct, že žehlíte z obou stran současně a výrazně si tak usnadníte práci.

Foto: Shutterstock

Jak si zjednodušit žehlení?

Pokud máte tu možnost, pořiďte si sušičku, ta vám práci hodně usnadní.

Lze si však usnadnit práci i při běžném sušení na sušáku nebo venkovní šňůře. Prádlo napněte, než ho pověsíte, a dbejte, aby bylo co nejvíce natažené . Také bychom ho neměli přesušovat, pod žehličku může jít klidně lehounce navlhlé. Další chybou bývá to, že oblečení stáhneme ze sušáku, naházíme na hromadu a necháme ho ležet někde v koši, kde se zbytečně mačká, až do doby, než si najdeme čas na žehlení.

Vždy bychom měli dbát na doporučení na cedulkách, které oblečení má, a také dávat pozor na přílišnou teplotu žehličky.

Co se žehlit nemusí?

Nejjednodušší rada, jak si práce je usnadnit zní: nežehlete to, co nemusíte. Týká se to samozřejmě spodního prádla a ponožek, ale třeba také ručníků a osušek. Když si pořídíte správný dluh povlečení a prostěradel, pak nebudete muset žehlit ani tyto velké kusy prádla, což je rozhodně velká úspora času i energie.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments