Chytří Češi nakupují potraviny o 90 % levněji. Jogurt je stojí 4 koruny a mléko 7. Prozradili, jak to dělají

Hodně lidí si v současné době zoufá nad tím, jak moc je všechno drahé, zejména potom potraviny. Bohužel z hlediska statistického nebude lépe, inflace má do konce roku vystoupit na 20 % a možná tuto dříve nepředstavitelnou hodnotu i překoná. Právě potraviny přitom patří k největším tahounům zdražování.

Potraviny nemusí být drahé

Lidé se pochopitelně budou muset uskrovnit, jenže v případě potravin je to dosti obtížné. Lidé je jednoduše potřebují a neobejdou se bez nich. Nikdo ale už neříká, že se musíte chovat jako všichni ostatní a nakupovat je tam, kde je to nejběžnější. Tedy v supermarketech, které nemají problém neustále zdražovat.

Ze statistiky navyšování cen se můžete poměrně elegantně vyvléci a využít vymožeností volného trhu, kde se jakákoliv poptávka brzy potká s nabídkou. A pokud lidé touží po levných potravinách, tak je také dostanou. Nejde o nic, co by se nedalo zařídit.

Jako houby po dešti v současné době rostou obchody, které mají v názvu obvykle spojení “nejlevnější potraviny”. Nejde o nějakou známou síť, proto je obtížné říct přesný název. Objevují se ale v každém větším městě a postupně vstupují i do těch menších.

Na první pohled vypadají jako běžný supermarket, byť obvykle trochu omšelý, protože nějaké pozlátko není to, co by zde hrálo prim. Naopak, vše je orientováno na to, aby si zde lidé mohli co nejlevněji nakoupit. A to zboží, na které jsou zvyklí z běžných supermarketů. Najdete tu ale paradoxně i zajímavější nabídku, například německého nebo jiného cizokrajného zboží, které v oficiální české distribuci není. Provozovatelé těchto obchodů totiž obvykle nakupují všude po Evropě, opět s hlediskem, aby to bylo co nejlevnější.

Foto: Shutterstock

Ceny z dob minulých

Díky tomu tak můžete v těchto potravinách narazit třeba na mléko za sedm korun nebo jogurty za tři koruny. Slevy dosahují až 90 %, přičemž standardně se pohybují mezi 60 a 70 %. Běžný nákup tu tak pořídíte o dvě třetiny levněji.

Jak je to možné? Kromě toho, že se u těchto obchodů tlačí na co nejlevnější provoz, je to dáno i tím, že se v nich prodávají potraviny krátce před datem minimální spotřeby nebo lehce po něm. V drtivé většině jsou ale naprosto v pořádku. Takové potraviny je možné bez obav konzumovat. Nejde totiž o datum spotřeby, ale právě jen datum, do kdy musí minimálně vydržet.

Chcete-li ušetřit za potraviny, máte tu ideální řešení svého problému. Vězte, že budete nakupovat za ceny, které byly obvyklé už před mnoha a mnoha lety.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Stálý redaktor magazínu AAzdravi.cz. Celý život se zajímá o zdravý životní styl, jehož efekt na spokojený život ho nepřestává fascinovat.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Janka
Janka
3 měsíců

Byla jsem a nic tam neměli, stačilo by, kdyby vietnamci nezkupovali potraviny v akci a nechali to normálním lidem, nám. Poslední moje návštěva v penny: vietnamka 4 kartony tvarohu za 12.90, já 1, víc nezbylo a kolik měla šunkovýho salámu? Hodně, já ani jeden

Standa
Standa
3 měsíců

Obchod jsem navstivil, nejlevnejsi jogurt stal 8kc a byl mesic prosly. Nabidka je mizerna, rozhodne se tam neda udelat nakup jako kdekoliv jinde. Jedinne co se tam vyplati jsou uzeniny po 400g baleni. Nicmene jsem baleni rozdelal a druhy den sunka uz zapachala. A kdo sni naposezeni 400g sunky… Ceny ostatniho sortimentu rozhodne nejsou nijak nizke, z clanku jsem cekal nejaky zazrak, ale treba syry tam stoji az na par vyjimek, naprosto stejne jako v normalnim obchode.

Pavel
Pavel
3 měsíců

Průlom slušných a hlavně levně prodávajících prodejců, kteří vnímají pocity nakupujících, do hájemství zvlčilých prodejců s rekordně předraženým zbožím je chvályhodný. Klaus kdysi říkával, že potřebujeme více Kožených, já si ve vší skromnosti dovoluji dodat, že potřebujeme více slušných a levných prodejců.

Xavier
Xavier
3 měsíců
Reply to  Pavel

Stačí když více lidí začne používat mozek. Pořád jsou možnosti, ale lidé raději nadávají a demonstrují. Důchodci pořád omílají jako mantru drahé máslo, chléb a drahý plyn ale neumí se domluvit se sousedy na společném výhodném nákupu. Naposled jsem na takovou nabídku slyšel jen výmluvy proč to nejde, nebo že to je blbost. Já to tak dělám, problém nemám, oni problém pořád mají, ale mají dobrý pocit z vlastní pravdy. Asi jsou ještě pořád bohatí.

Chasmrrokar nulo
Chasmrrokar nulo
3 měsíců
Reply to  Xavier

Ty si šašek:-D. Anonymní internetovej šaškoidní hrdina 😀

Jan
Jan
3 měsíců

Stačí nekupovat drahé, nechutné a nekvalitní od Agrofertu.

František
František
3 měsíců
Reply to  Jan

Zase jeden, kterému nevadí vláda, která okrádá celou republiku…..-)

Xavier
Xavier
3 měsíců
Reply to  František

Vláda nevadí většině, většina si ji zvolila!

Vláda nevyrábí potraviny, ty vyrábí Babiš. Proč Agrofert nezlevní potraviny?