Chytří lidé dávají do starých ponožek jedlou sodu. Neuvěříte, jaké má účinky

Každá hospodyňka to moc dobře zná – občas se nám stane, že nám doma řádí skřítci, kteří pojídají jednu ponožku z páru. Nyní máme několik lichých ponožek, co teď s nimi? Vyhodit? To se nám moc nechce. Využijte je chytře, především ty dlouhé, nikoli kotníkové.

Mohou nám dokonale posloužit při úklidu, kdy z nich uděláme prachovku, nebo je také navlečeme na ruce a utřeme s nimi žaluzie. Jednoduše řečeno, využití je mnoho. Rádi bychom vám představili další způsob, jak lze takové liché ponožky využít.

Jedlá soda do ponožky

Co nám přinese jedlá soda nasypaná v dlouhé ponožce? Přírodní pohlcovač pachů, který můžeme využít jak ve skříni, tak i v nevábně zapáchající obuvi. Zauzlovanou ponožku naplněnou jedlou sodou mějte vždy u botníku. Jakmile dojdete domů, boty si zujete a umístěte do nich tento pohlcovač pachů. Tak se nemusíte další den obávat nepříjemného zápachu chodidel. Sodu v ponožce vyměňte přibližně jednou za tři měsíce.  

Bolí vás krk? Použijte ji jako hřejivý obklad

Pokud vás bolí krk, záda, klouby, břicho a tak dále, použijte teplý obklad. Nemusíte utrácet za nahřívací polštářky, vyrobte si je z ponožky. Stačí ponožku naplnit rýží, zauzlovat, nahřát a přiložit na bolavé místo. Naplněnou ponožku umístěte na půl minuty do mikrovlnné trouby a tímto jednoduchým způsobem ji zahřejte. Použít ji můžete také do studeného lůžka pod peřinu. Pomůže vám vytvořit teplo. Jednoduché a přitom tolik efektivní. 

Foto: Shutterstock

Měkké prádlo ze sušičky

Do sušiček lze zakoupit mnoho pomocníků – od vůní až po prostředky, které udrží oblečení a jiné textilie krásně měkké, na což se nejčastěji používají speciální ubrousky. Neutrácejte za ně a raději použijte to, co máte doma. Stačí vám jedna dlouhá ponožka a tenisový míček, který zavážete v ponožce. Nyní použijte tak, jako byste používali ubrousky. Vhoďte jej společně s mokrým oblečením do sušičky a spusťte na běžnou teplotu.

Foto: Shutterstock  

Autor: Nikola Klementová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
Tomáš
2 měsíců

Uvěřil jsem. Mimochodem – “Jakmile dojdete domů, boty si zujete a umístěte do nich tento pohlcovač pachů. Tak se nemusíte další den obávat nepříjemného zápachu chodidel.” – s kvalitními botami a kvalitními ponožkami se nepříjemného zápachu z chodidel vůbec neobávám. Schválně jsem jednou nechal boty na nohách 28 hodin, a vůbec žádný zápach se nekonal. A to se mi potí nohy docela dost. Zato mám jinou zkušenost s botami z Lidlu: můj ortoped mi před časem poradil, abych zkusil nosit boty o půl čísla větší. Nechtělo se mi jen na zkoušku pořizovat další boty za několik tisíc, tak jsem si… Číst vice »