Chytří lidé dávají toaletní papír zásadně jedním způsobem. Většina lidí to ale neví a dává ho špatně

Zamysleli jste se někdy, jak správně umístit toaletní papír do držáku? Je jen jeden správný způsob.

Běžně se setkáváme s umístěním role toaletního papíru na držáku v poloze „přes“ i „pod“. Tedy přes znamená, že volný konec je přehozený přes horní část a pod je s volným koncem zavěšeným uvnitř zdi.

Správné umístění

Způsob bezpečný pro naše zdraví je přes. Důvodem je přenos bakterií. Studie Coloradské univerzity z roku 2011 odhalila 19 různých druhů bakterií na různých površích na toaletách a v koupelnách. Na dveřích, klikách, záchodovém prkénku, dávkovači mýdla, podlaze a stěnách. Mnohé z identifikovaných bakterií se mohly přenášet dotykem kontaminovaných povrchů.

Pokud umístíte roli toaletního papíru pod, hrozí riziko přenosu bakterií daleko více, neboť při trhání papíru se můžete dotknout stěny. Tak se bakterie rychle dostanou na ruce uživatele toalety.

Pakliže máte roli umístěnou nad, můžete toaletní papír utrhnout, aniž byste se dotkli stěny místnosti. Snadněji tak utrhnete toaletní papír, i když chcete utrženým kouskem zvednout prkénko nebo se dotknout splachování. Prsty se dotýkají pouze toaletního papíru, který budete používat a následně jej spláchnete.

Před splachováním se také doporučuje sklopit prkénko, aby nedošlo k vystříknutí vody ze záchodové mísy a kontaminaci i tímto způsobem.

Foto: Shutterstock

Mytí rukou

Velmi důležitým krokem po návštěvě toalety je mytí rukou. Neboť pokud už nějaké bakterie na svých rukou máte, je důležité si ruce správně umýt. Ruce myjeme mýdlem 40 – 60 sekund. Je důležité umýt každý záhyb. Následně si ruce důkladně osušte. Na veřejných toaletách použijte ideálně ručník na jedno použití a tento využijte i při zavírání kohoutku. Nakonec můžete použít dezinfekční gel.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
mira
mira
1 rok

Myslíš, že na tom záleží, když máš zubní kartáček a dosah toaletní mísy??!