Chytří lidé suší doma prádlo dvakrát rychleji. Klíčový je správný čas praní a výběr pokoje

Stále ještě sušíte doma klasicky, bez sušičky? A říkáte si, jak celý tenhle proces zefektivnit? V tom případě pro vás máme pár dobrých tipů, jak dobu sušení prádla maximálně zkrátit. A že těch možností je, to budete hledět.

Začněte už v pračce

Ne, že by vám snad pračka prádlo usušila, ale tím, jak ji naplníte a nastavíte, můžete ovlivnit následnou dobu sušení. Snažte se pračku neplnit na maximum, čím více věcí, tím více vlhkosti a vody, tedy delší čas do úplného uschnutí. Vypomoct si můžete také extra odstřeďovacím cyklem, který vám z prádla vytáhne veškerou přebytečnou vodu.

Snižte vlhkost

Prádlo logicky rychleji uschne v suchém prostředí, takže se musíte zaměřit na snížení vlhkosti. Toho můžete dosáhnout několika způsoby. Častějším větráním a topením, což by ale trochu mohlo lézt do peněz. Další v zahraničí velmi oblíbenou a rozšířenou možností je použití odvlhčovače.

Ten postavíte do místnosti, ve které sušíte, a zapnete. Prádlo bude suché za mnohem kratší dobu. Pokud hledáte nějaké lidové řešení, můžete zkusit zapnout přenosný ventilátor.

Foto: Shutterstock

Zainvestujte

Je-li pro vás co nejrychleji suché prádlo prioritou, možná nebude špatným nápadem poohlédnout se po těch nejlepších produktech, které vám tento cíl zařídí. Pořiďte si dostatečně velký a vhodně řešený sušák, na kterém prádlo rozprostřete co nejlépe. Velkým pomocníkem jsou také elektrické sušáky, které prádlo zároveň mírně vyhřívají, čímž dobu sušení radikálně sníží.

Kde sušit?

Nejlepší místností pro sušení je místnost dobře vytápěná a větraná, ideálně také dostatečně velká. Pokud do ní navíc po většinu dne bude svítit slunce, máte z poloviny vyhráno. V tom případě pračku zkuste pověsit ještě před odchodem do práce. Do večera může být suchá.

Ale nezoufejte, pokud tak dokonalé místo nemáte. V tom případě se zařiďte podle doporučení zmíněných výše, ty totiž dokáží sušení prádla spolehlivě a zantelně urychlit.

Foto: Shutterstock, zdroj: theguardian.com, goodhousekeeping.com,

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Vlasta
Vlasta
4 měsíců

Kam na to chodíte …? Odvlhčovače, větráky nebo vytápěné sušáky nežerou proud a nelezou tak do peněz? (:-)))))))