Čichání toluenu je opět na vzestupu. Tato levná droga doslova rozežírá mozek

Mohlo by se zdát, že čichání toluenu, případně dalších lepidel či ředidel, patří daleko do minulosti. Bohužel zájem o něj v poslední době podle expertů na drogovou problematiku opět narůstá, a to i mezi mladou a dobře zajištěnou generací. Důvodem je jak stále větší poptávka po drogách všeho druhu, tak skutečnost, že toluen patří jednoznačně k těm nejlevnějším halucinogenním látkám. Ovšem fakt, že pro vyvolávání slastných stavů není v žádném případě určen, s sebou přináší také značná negativa. Jde tak jednoznačně o jednu z nejnebezpečnějších, přitom nejsnáze dostupných drog.

Silné účinky si vybírají svou daň

Proč vlastně toluen čichat? Podle uživatelů přináší velmi rychlý nástup značně silných halucinogenních stavů. Ty jsou v první fázi většinou příjemné a netušeně rozšiřují vědomí. Ovšem při dlouhodobém užívání začnou být depresivní a nepříjemné. V té době už je ale obvykle závislost tak silná, že se abstinence stává velmi problematickou.

Velkým problémem čichání toluenu a dalších těkavých látek je také skutečnost, že dotyční na sobě nepozorují takřka žádné změny k horšímu. Látka je totiž tak ohlupuje, že to nemají šanci postřehnout. Čichání lepidla přitom napáchá značné škody za velmi krátkou dobu. Má totiž strašlivý vliv na centrální nervový systém člověka. Pokud se s čicháním včas nepřestane, velmi často končí demencí. Tedy za předpokladu, že ještě předtím neskončí smrtí udušením v igelitovém pytlíku, ze kterého narkomani látku inhalují.

Díry v mozku

Už průběžné stavy jsou ale často nevratné, protože čichání toluenu dělá v mozku dotyčných doslova díry. Ty jsou pak jasně patrné například při patologii, ale také na magnetické rezonanci. Lékaři ale přeci jen dokáží pomoct, a pokud mozek není poškozen fatálně, dokáže do značné míry své narušení vyrovnat tím, že začne využívat jiné nervové spoje. Na dotyčné osobě už ale budou následky dost pravděpodobně doživotně patrné.

Čichači toluenu se často chovají zcela nepochopitelně. Je to dáno tím, že jim mozek opravdu vypovídá službu. Výmluvný je příklad z obce Škvořetice, kde se závislý čichač toluenu pokoušel vyloupit místní koloniál. Začal ještě obvyklým způsobem, kdy si “otevřel” prohozením cihly oknem. Následně si do kapsy strčil cigarety a studentskou pečeť. Bohužel pro něj už ale nezvládl odejít – prostě se zasekl ve dveřích, kde ho pomočeného a pokáleného vyzvedla policejní hlídka, která už tušila, co se asi přihodilo.

Mohlo by vás zajímat

loading...

Autor: Petr Vavrenka

Specialista na podávání erudovaných, přesto srozumitelných informací o nemocech trápících lidstvo.

14
Komentujte

avatar
9 Komentářová vlákna
5 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
11 Autoři komentářů
Karma je zdaramaMirdabelaJendaZidran Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
Upozornit na
Mirda
Host

otázka fetování, a to v jakékoli formě, je dle mého “světového” názoru otázka IQ individua, česky řečeno “blbosti tupce”,…… a proto že je vědecky a historicky dokázáno, že přesvědčit blbce o jeho blbém chování a jednání je zcela marné, bylo by možná účinnější přimět jej k zamyšlení k filozofické otázce “být či nebýt ?” nebo snad lépe : bít či nebít ?…..

bela
Host
bela

Ať čichají,bude klidněji..

Jenda
Host
Jenda

Dobře je na fotce zobrazen cigoš.

Loading...