Intimní problém zvaný genitální bradavice. Jak ho řešit?

Genitální bradavice rozhodně nejsou nic příjemného a už vůbec se nejedná o problém, se kterým byste se jen tak mezi řečí zmínili kolegyni v práci během polední pauzy na oběd. Spíše naopak se jedná o zdravotní obtíž, kterou si lidé nechávají pro sebe, protože co si budeme nalhávat – není se zrovna čím chlubit.

Co jsou genitální bradavice?

Genitální bradavice, které se rovněž označují jako vaginální bradavice, spadají mezi venerická onemocnění. Za jejich vznikem můžeme hledat lidský papilomavir, se kterým se během života setká více než 90 % z nás. Dobrou zprávou je, že problém propukne pouze u 10 % obyvatelstva do 30ti let, i přesto ale nelze říci, že by se jednalo o nízké číslo.

Genitální bradavice se mohou přenášet jak pohlavním stykem, tak i stykem orálním, což většina lidí netuší. Zpočátku o nemoci vůbec nevíte, první příznaky o sobě zpravidla dají vědět až několik měsíců od přenosu infekce a na začátku jsou velmi nenápadné, takže se není čemu divit, když je pacient v první chvíli přehlédne.

Je potřeba problém řešit hned

Jak už jsme napsali na začátku dnešního článku: pokud i vás tento intimní problém potká, s největší pravděpodobností nebudete mít chuť se o tomto stavu s někým podělit či se někomu svěřit. Bohužel právě ostych a stud jsou jedním z velmi častých důvodů, proč lidé vaginální bradavice neřeší a dlouhou dobu odkládají návštěvu lékaře. A to je velká chyba.

V tomto případě totiž platí, že čím dříve začnete svůj problém řešit, tím lépe uděláte. Rozhodně byste tak návštěvu lékaře neměli odkládat – navštívit můžete jak gynekologa, tak i kožního specialistu.

Jak se léčí?

Genitální bradavice se ve většině případů léčí za pomoci speciálních krémů, které se na postižené místo aplikují. Není ale žádnou výjimkou, když jsou bradavice odstraněny například laserovou ablací, elektro kauterizací nebo použitím kyseliny trichloroctové.

Mohlo by vás zajímat

loading...

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

3
Komentujte

avatar
2 Komentářová vlákna
1 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
3 Autoři komentářů
IgorZdeněkVladimír Růžička Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
Upozornit na
Igor
Host
Igor

Píšeš,že si vyštudovala IT,ale potom si sa nechala inšpirovať svojím vnútrom.To je tak nádherne.Myšlienkami si tvoríme svoje telo i život.Sú veci,ktoré je ťažké popísať slovami.Život nie je iba to,čo vnímame očami,jeho podstatnú časť je možné vnímať iba srdcom.

Vladimír Růžička
Host
Vladimír Růžička

Naprosto souhlasím s paní Nikol Bláhovou, že každý z nás má své zdraví ve svých rukou a samozřejmě i v hlavě. 50 let jsem byl hodně pracovně vytížen a také vlastně postižen ,že jsem signály svého těla vůbec nepozoroval a nepřipouštěl a tak jsem se dopoval různými léky. Za nějaký čas jsem zjistil že můj zdravotní stav se hodně zhoršoval, až jsem několikrát zkolaboval a to psychicky. Toto mě donutilo se sebou něco dělat a pracovat na sobě. Je to super pocit být zdráv a šťastný. Pokud se někdo chce pozeptat na moje poznatky rád je předám info: vlruzicka@seznam.cz ,… Číst vice »

Zdeněk
Host
Zdeněk

Máš smůlu,nikoho to nezajímá

Loading...