Čím ve stravě nahradit med?

Med je často označován jako přírodní zlato. Hojně se využívá jako přírodní sladidlo a mnohdy je doporučován i lékaři jako ideální pomocník při léčbě nachlazení. Využití medu je opravdu pestré a různorodé, přidávat se dá jak do sladkých, tak i do slaných pokrmů. Pokud ale patříte mezi vegany, pak je pro vás med tabu.

Čím lze nahradit med? Možností je několik!

Med lze ve stravě nahradit hned několika způsoby, což je určitě dobrá zpráva nejen pro vegany, jejichž životní styl jim zakazuje konzumovat cokoli živočišného, ale i pro ty, kteří třeba mají na med alergii a nechtějí sahat po klasickém a pro naše zdraví nepříliš příznivém bílém cukru.

Pojďme si tedy nyní společně představit perfektní náhražky medu, se kterými tohle přírodní sladidlo jednoduše nahradíte a přitom nebudete strádat. Určitě budete mile překvapeni, kolik možností máte na výběr!

  • Javorový sirup

    Také jste si teď vzpomněli na typické americké filmy, ve kterých jejich hrdinové snídají vafle bohatě přelité právě javorovým sirupem? Je pravda, že v Americe je javorový sirup jakási klasika, která zkrátka nesmí chybět v žádné domácnosti. Dobrou zprávou je, že kvalitní javorový sirup seženete běžně i tady u nás. Je známý svou ořechovo-medovou příchutí, kterou si zkrátka musíte okamžitě zamilovat.

  • Rýžový sirup

    U těch sirupů ještě chvíli zůstaneme a zmíníme si rýžový sirup, který možná bude pro většinu z vás jednou velkou neznámou. Rýžový sirup připravený z hnědé rýže, která je mimochodem na seznamu superpotravin, je bezlepkový, má svou typickou chuť a vyznačuje se tím, že není příliš sladký.

  • Melasa

    Znáte melasu? Jedná se o produkt, který je ve skutečnosti odpad. Vzniká během procesu výroby cukru z třtinové řepy a ačkoli se doopravdy jedná o odpadní produkt, dokáže skvěle nahradit med. Melasa má tmavě hnědou až černou barvu, je opravdu hodně sladká a má podobu hustého sirupu.

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments