Čistka v České televizi začala. Okamžitě musel skončit oblíbený moderátor. Na jeho výstřelky už nikdo nebyl zvědavý

Česká televize podle názorů řady odborníků představuje takzvanou chráněnou dílnu pro spoustu lidí, kteří do ní vlastně vůbec nepatří. Třeba proto, že namísto nestrannosti dávají najevo určité názory, a to dosti výrazně. To je samo o sobě porušením Kodexu ČT, jenže dlouhou dobu se něco takového neřešilo.

Tentokrát to přehnal

Bývalý generální ředitel České televize Petr Dvořák držel nad svými svěřenci ochrannou ruku. A kromě toho, že z televize udělal dobře namazaný stroj, který rutinně a technicky funguje velmi dobře, způsobil také to, že se proti vysílání vymezuje stále více občanů. A to v případě veřejnoprávního média, které má sloužit všem, není vůbec dobré.

Nástup nového ředitele Jana Součka dával naději, že se věci začnou měnit. Bohužel to nejde dostatečně rychle, aby to vzbuzovalo pocit, že se něco zásadního děje. Pravdou však je, že se věci přeci jen daly do pohybu a větší čistka v útrobách České televize je doslova na spadnutí. Čeká se jen na vhodný moment, jak ji odstartovat.

Jeden ze známých moderátorů se však musel poroučet ještě dříve. Nejde o nikoho jiného než Jakuba Železného, který měl zjevně pocit nedotknutelnosti, a hned po jmenování Součka ředitelem ho začal kritizovat a spojovat se zvláštními osobami. Nový ředitel si to nepřekvapivě nenechal líbit a Železného veřejně pokáral.

Chvíli se oba špičkovali přes média, až nakonec došlo k tomu, že si Jakub Železný vzal oficiálně dlouhodobé volno a z obrazovek zmizel. Reálně se však mluví o tom, že pokud by to neučinil, jednoduše by byl z vysílání stejně stažen. Takto si mohl zachovat alespoň tvář, byť pravda je veřejným tajemstvím.

Dveře má zavřené

Železný si tedy dal několikaměsíční pauzu, po které se však chtěl do své někdejší prominentní role vrátit. To mu ale již nebylo umožněno a nakonec byl převelen na bezvýznamné projekty, kde není vidět ani slyšet.

Diváci jsou však spokojeni. “Popravdě, na ty jeho móresy se už nedalo koukat. Co ten si troufl, to už bylo příliš,” říká divačka Romana. “Teď je tam místo něj pan Takáč, a to je opravdový profesionál. Chová se slušně a člověk má pocit, že se něco dozvěděl, ne jako když tam Železný pořád něco pokřikoval.

Čtěte také: Česká televize pohrozila lidem. Můžete dostat pokutu 10 000 Kč

Podle zákulisních informací je vysoce nepravděpodobné, že by se Jakub Železný v blízké době na obrazovce České televize objevil. U nynějšího vedení má zkrátka dveře zavřené a očekává se spíše, že si sám sbalí kufry a veřejnoprávní televizi definitivně opustí.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Stanislav Zdrahala
Stanislav Zdrahala
1 měsíc

Pan Takac se svými výroky taky není bez chyby,viz rozhovor s p.Dostalem.Stanislav.

Hastepkl
Hastepkl
1 měsíc

Celej prodelecnej moloch je zbytecnej, kde je svoboda neplatit nepodmíněná vlastnění televize která třeba ani nepřijímá signál🤔😑

Petr
Petr
1 měsíc

Česká televize je rodinný podnik,placený občany.Koncesionářskými poplatky.

Jarmila Blažková
1 měsíc

Nechápu Železný je .,/byl/ novinář na vysoké úrovni.
Nevím proč čistka !!!

Anonymous
Anonymous
1 měsíc

Zdravím, za mě je to jenom jedna velka šaškárna!!!! Já mám pocit,že ČT nemá peníze i když jí platíme….kam je strká OPRAVDU nevím….!!!!

Joseftelecky
Joseftelecky
1 měsíc

No nevím, jak je to s Terezou Pergnerovou! Obdivoval jsem Novu,že od jejího dětství jakoby nad ní dtžela ochrannou ruku. Na nějakou dobu zmizela z obrazovky vlastní vinou, ale pak se vrátila a byla jako vždy bezvadná! Proto mne udivuje, že bude brzy na Primě! Proč? Kdo to ví, odpoví…. Hlavně že jí uvidíme, je prima!, proto jde do Primy? 😇

Pavel Činátl
Pavel Činátl
1 měsíc

No já tedy fakt nevím, paní Štěpánková. Určitě nejsem nějaký obdivovatel Jakuba Železného, ale ať se snažím sebevíc, jeho MÓRESY si fakt nemůžu vybavit. Nemohla byste být nějak víc konkrétní? Třeba máte pravdu, ale ty vaše nekonkrétní objevné články už začínaji být pověstné. Tak třeba ta paní, kterou uvádíte jako “svědka” by mohla vyjádřit nějakou přesnou námitku, aby vám vypomohla a já bych pak třeba dokázal rozpoznat v čem ty MÓRESY pana Železného spočívaly. Z vašeho nicneříkajíciho, plytkého a nekonkrétního textu nějak nejde rozpoznat (jak bývá u vás obvyklé), kde je jádro pudla. Rád se nechám poučit, máte-li čím. Předem… Číst vice »

Last edited 1 měsíc by Pavel Činátl
Vladimír
Vladimír
1 měsíc
Reply to  Pavel Činátl

Naprosto s vámi souhlasím, pane Činátl. Více se mi nelíbí moresy paní redaktorky. Napsat kritický článek a použít jediný argument slova nějaké divačky Romany je naprosto neprofesionální. Celé to vypadá jako pomluva a záměrné očerňování někoho.

Jana
Jana
1 měsíc
Reply to  Vladimír

Jsem s vámi zajedno, J.Železný mi na obrazovce velice chybí. Byl vždy skvěle připraven a pokud do debaty zasahoval,bylo to jedině ke prospěchu věci, je nutné diskutující usměrnit a občas je upozornit na to o čem je vlastně řeč. Články pani redaktorky jsou opravdu silně neprofesionální a je s podivem, jakou má za sebou praxi, za mě palec dolů

Vladimíra Balejová
Vladimíra Balejová
1 měsíc
Reply to  Pavel Činátl

Úplně s Vámi souhlasím, pane Činátle. Jakub Železný byl vždycky věcný, nesmlouvavý(v tom smyslu, že trval na odpovědich na své otázky, žádné vytáčky), choval se vždy korektně a slušně.

Pozorný Vlastimil
Pozorný Vlastimil
1 měsíc

Železný a takovýchto neobjektivní vejlupků je v CTV daleko více.
Třeba Řezníček,který se nyní snaží, ale před prezidentskými volbami byl k neudržení.

Pingoo
Pingoo
1 měsíc

Lžeš. Souček je nastrčená figurka, která plní zadání, jímž je likvidace veřejnoprávního média. Proto vyhazuje ty nejkvalitnější redaktory a moderátory.