Čistka v České televizi se rozjela naplno. Už to lítá, nejznámější moderátor okamžitě skončil

Málokdo tomu chce uvěřit, ale věci v České televizi se daly konečně do pohybu. Poté, co vše zakonzervoval až příliš dlouho sloužící ředitel Petr Dvořák, začal velký proces změn. Nutno dodat, že nový ředitel nepotřebuje žádnou dobu hájení a rovnou se dal do práce.

Už pro něj nebylo místo

Co mu vadí, dal jasně najevo ještě před nástupem do funkce. Jedním z těch, kdo nesplňovali jeho přísná kritéria pro práci moderátora významné televizní relace, byl například moderátor Jakub Železný, který se dle ředitele dostatečně nedržel kodexu České televize.

Mnozí pak byli přesvědčeni, že to bude první člověk, který bude muset ve své prestižní funkci, kterou však zastával až příliš dlouho, skončit. A tak se také stalo. Jakub Železný odchází z týmu moderátorů Událostí i Událostí, komentářů.

Sám to prezentuje tak, že si chce dát do pořádku své zdraví a věnovat se novým výzvám, ovšem člověk by musel být slepý, aby si nevšiml souběhu událostí. Zkrátka a dobře, jde o do značné míry vynucený odchod, jen mu byla dána příležitost učinit tak důstojně. Pokud by to nepřijal, dělo by se tak divoce a po zlém.

Foto: Česká televize

Jsou tu další experti

Důležité také je, že do týmu Událostí přicházejí nové tváře, které nejsou tak silně poznamenány svou historií a o kterých člověk dopředu neví, co si myslí a komu fandí. Je tu tedy šance, že by Česká televize opět mohla fungovat nestranně, jak je ostatně jejím úkolem.

Jsou tu ale i další žáby na prameni, které na svých židlích stále důležitě sedí. Třeba takový moderátor Václav Moravec se s novým ředitelem pustil rovnou do křížku, snad aby ukázal, že se ho vůbec nebojí a že je v podstatě neodvolatelný. Inu, uvidíme, s jakou nakonec pořídí.

Čtěte také: Česká televize nedostane už ani korunu. Češi našli způsob, jak nic neplatit. A je hotovo

Další kapitolou je potom Nora Fridrichová, která byla hojně kritizována za své tendenční reportáže. Pod novým vedením se však trochu dává dohromady a zřejmě se pokouší zachránit si kariéru, protože tuší, že jinde by už se takovýmto způsobem nechytila.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Miloslav Fiala
Miloslav Fiala
4 měsíců

Přijde mi, že nový ředitel vyhazuje zkušené a oblíbené moderátory! To jsem opravdu moc zvědav, koho místo nich dosadí???

Ivana
Ivana
4 měsíců

Hlavně Moravec by měl vypadnout.
Není objektivní a skáče do řeči lidem, kteří mají jiný názor než ten jediný “správný”.

Petr
Petr
3 měsíců
Reply to  Ivana

Nehrozí, že bych ho viděl.

Jana
Jana
4 měsíců

Železný, Moravec jsou nosné sloupy ČT, nový ředitel vypadá jako faleš o dvou nohách.. jestli z toho vzejde něco dobrého, tak to bude zázrak.. Podle mě zkřiví co půjde, pro křiváky to asi bude zajímavé se na to dívat. Slušný člověk, který dbá na rovnou páteř, půjde do ulic protestovat, dokud neodstoupí ten ‘zachránce’!

Last edited 4 měsíců by Jana
Jirka
Jirka
4 měsíců

Proplachnout Augiasovy chlevy bylo potřeba již mnoho let. Snad se dočkáme toho, že ČT začne informovat objektivně a nestranne o čemkoliv a skončí její manipulace.