Moravec z České televize to pořádně schytal. Ten dopadl, to už je konečná

Bývaly doby, kdy měl pořad Otázky Václava Moravce vysílaný na České televizi v pravé nedělní poledne určitou prestiž. Pozvání do něj se jednoduše neodmítalo a naopak se využívala příležitost přednést národu své myšlenky a názory.

Už se na to nedá koukat

Dokonce se o tématech, které se v pořadu probíraly, skutečně následně hovořilo a byla to svého druhu celospolečenská záležitost. Dnes už ale není vyčerpanějšího pořadu, než je právě OVM a moderátora, který pořadu propůjčuje své jméno.

Sledovanost pořadu se propadá, čemuž odpovídá i to, že už se zdaleka neprobírá tolik jako dříve. Ostatně není divu, vždyť do něj chodí neustále ti samí hosté, kteří velkorysou dvouhodinovou stopáž, kterou pořad disponuje, jednoduše neutáhnou. Takzvané těžké váhy už do pořadu vůbec nechodí a posílají za sebe druhou nebo třetí garnituru.

Další problém je v takzvaných expertech, kteří jsou do pořadu zváni. Nelze si nevšimnout, že jde stále o ty samé tváře, takzvané moderátorovy oblíbence na určitá témata. Je to třeba okruh několika málo ekonomů, kteří se pořád opakují, zatímco nové tváře nedostávají sebemenší šanci.

Foto: Shutterstock

Velká konkurence

Nějakou dobu se to tímto způsobem dalo táhnout, jelikož Václav Moravec neměl konkurenci na ostatních televizních stanicích. Ta však už vyrostla. Nejprve na Primě a teď dokonce na Nově, což je pro Českou televizi obrovský políček.

Nova dlouhou dobu nedělení debatu neměla, jelikož tento prostor ČT dokonale vykrývala. Teď se ale ukazuje, že tu je najednou poptávka po něčem novém, a to nejen u diváků, ale u samotných hostů. Vždyť do nového pořadu Novy Za pět minut dvanáct hned po pár týdnech ochotně přišli jak Petr Fiala, tak i Andrej Babiš. Sledovanost pochopitelně trhala rekordy a OVM se krčily v koutě.

Čtěte také: Česká televize jde tvrdě po Češích. Muž zapomněl zaplatit poplatek. Pak se nestačil divit, co mu provedli

Je ale docela možné, že nové vedení České televize tento problém konečně vidí a bude ho řešit. Ostatně už se postaralo o stažení jiné kontroverzní osoby vysílání, a to moderátora Jakuba Železného, z obrazovek. Moravec už má s vedením také rozepře, a tak je možné, že skutečně kroutí své poslední týdny na veřejnoprávní stanici.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel
Pavel
4 měsíců

Když vidím Moravce chce se mi zvracet. To je takový slizký čeledín, namyšlený absolutně mimo reálnou mísu. No a ti rádoby experti no to je sestava k popukani smíchem. Jejich úvahy a předpovědi jsou rovněž mimo realitu. Divím se novému vedení ČT že ho tam ještě zaměstnávají dokturka…hnal bych ho bejcakem a ať jde dělat rukama
Ale takových tam je víc. Hnus

Radim
Radim
4 měsíců

Žádný strom neroste do nebe

Alena
Alena
4 měsíců

No, myslím si, že paní Tománková není žádná konkurence pro pana Moravce, to ani náhodou. U ní je debata chaotická, nechává domluvit jen petikolku a její patolízali a opozici neustále skáče do řeči a nenechá je domluvit.

Marobarva
Marobarva
4 měsíců

A ještě něco,i když je to jiné téma.Chudáci naši zemědělci.Muselo se brát hnusný obilí od UK,teď naše české, se nemůže prodat, hrůza, neskutečná, absolutní, nejen v tom.

Vlastimil Blažek
Vlastimil Blažek
4 měsíců

Konečně.

Marobarva
Marobarva
4 měsíců

Ano, konečně..