Clint Eastwood je naprosto fit i v 91 letech. Odhalil své tajemství a zásadní věc, kterou v životě nejedl

Herecká legenda Clint Eastwood je jednoznačně příkladem dlouhověkého člověka, který si navíc i ve značně vysokém věku dokáže život užívat a i nadále pracovat naplno. Vždyť Eastwood dále coby režisér točí filmy a někdy si v nich také zahraje. Zatímco jeho mnohem mladší kolegové, naposledy Bruce Willis, kariéru věší na hřebíček mnohem dříve, tato hvězda westernů a kriminálek odchod do důchodu vůbec nechystá.

Žádné přílohy

Tajemství Eastwoodovy životosprávy teď odhalil jeho syn Scott. Podle něj je jeho otec jednoznačným příkladem toho, co se neustále opakuje. Tedy, že je nutné pravidelně cvičit a správně se stravovat. “Můj otec je doslova strojem přes jídlo a cvičení,” uvedl Scott Eastwood podle serveru Express. “Když mi bylo 15, tak mi ukázal, jak posilovat a další základní věci. Jasně říkal, že je důležité provádět pohyby správně, než to, jaké máte závaží.”

Sám herec potom prozradil, jak se vlastně stravuje. Podle něj jeho jídelníček sestává z 90 % z kvalitních a výživných potravin a 10 % připadá na něco nezdravého. Clint Eastwood tak přiznává, že nikdo se nemůže stravovat stoprocentně. Ale je důležité udržovat nějaký poměr.

Zdravé a dobré bílkoviny, jako losos, kuře, spousta zeleniny,” popsal herec svůj jídelníček. “Dávejte si také vitaminy. Nepřehánějte to s alkoholem. A úplně se vyhýbejte přílohám.

Foto: Shutterstock

Na spánek se zapomíná

Clint Eastwood neměl v tomto ohledu pozitivní příklad v rodině, ba právě naopak. Jeho otec totiž zemřel v pouhých 63 letech na infarkt. Ten přitom způsobuje většinou právě špatná životospráva. Herec pak ukazuje, že dlouhověkost není o genech, jako právě o tom, jak kdo žije.

Dejte si do koupelny váhu. Odpočívejte. A snažte se být vždy optimisty. Jezte ovoce a syrovou zeleninu,” poradil jindy Clint Eastwood v časopise Muscle and Fitness.

Eastwoodovu životosprávu popsal i jeho doktor Harry Demopoulos. “Nikdy nejí tučná jídla, věří svým antioxidantům, cvičí jako blázen a dopřává si spoustu spánku, což je věc, na kterou lidé často zapomínají.”

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
10 měsíců

Můj tchán bude mít letos 92 let. Kromě potíží s ploténkami (protože na rozdíl od pana herce celý život těžce pracoval) je zcela zdráv a celý život jí to, co má zrovna po ruce a rozhodně velmi málo zeleniny – jen v létě si dopřává vlastní rajčata, okurky a cukety. Ještě v 85 chodil hrát volejbal. A vypadá podstatně líp, než tahle vysušená treska.

Jan
Jan
10 měsíců

Pán zabudol ešte na zdravie škodlivé činnosti, ktoré obyčajný človek zažíva takmer denne a to je stres v práci, z politiky atď. čomu sa nedá vyhnúť.

Pospíšil František
Pospíšil František
6 měsíců
Reply to  Jan

Máš úplnou pravdu Jane… stres jakéhokoliv původu je velký život ohrožující činitel… fp