Co se stane, pokud si dáte pivo každý večer? V těle se spustí zajímavé procesy

Začali jste přibírat, ačkoliv jste nezměnili jídelníček? A co změna večerních zvyklostí, neobjevuje se tam sklenice piva? Pak máte viníka. Pravidelné popíjení piva má na organizmus neblahý vliv, jak uvádí server WebMD.

Češi pivo nepovažují za alkohol

Ačkoliv má pivo i několik zdraví prospěšných látek (hořčík a vitamíny B), stále se jedná o alkoholický nápoj. To je třeba mít na paměti, pokud se pustíme do jeho konzumace. Je zajímavé, že při dotazu: kolik pijete přes týden alkoholu, Češi vypité pivo do konzumace vůbec nezapočítávali. Stavíme se v Čechách k pivu tak, že je správné pít ho každý den?

Každodenní pití piva vede k přibírání

Už malé pivo má více než 100 kalorií a čím má pivo vyšší procento alkoholu, tím má i více kalorií. Více než jedno malé pivo denně znamená výrazné navýšení energetického příjmu. Zároveň platí pravidlo zajídání piva. K lahodnému moku budete chtít brzy něco zakousnout, alkohol způsobí lehkou ztrátu zábran a do jídla se pustíte bez kontroly. Pravidelné pití piva musí zákonitě vést k nárůstu váhy.

Pití piva zatěžuje ledviny, játra i oběhovou soustavu

I malé množství alkoholu představuje zvýšenou zátěž pro játra a ledviny. Během pití piva také nemáte potřebu přirozeně doplňovat jiné tekutiny a tělo je dehydratované. Pravidelné pití většího množství piva znamená zátěž kardiovaskulárního systému, hrozí vysoký krevní tlak a roste riziko infarktu. Zvyšuje se také riziko rozvoje diabetu II. stupně.

Foto: Shutterstock

Pitím piva k demenci

Alkohol ohrožuje správné fungování mozku, lidé, kteří pijí nadmíru, mají vyšší riziko propuknutí stařecké demence a Alzheimerovy choroby.

Kolik piva denně můžete vypít

Abyste z pití piva profitovali namísto zatížení organizmu, je třeba vypít jen minimální dávku. Dávka je jiná pro ženy a muže, vliv má i tělesná konstrukce. Obecně je možné tvrdit, že jedno malé pivo vám neuškodí.

Foto: Shutterstock, zdroj: WebMD

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Pan
Pan
2 let

No nevím,ale k tomuto tématu se vyjadřoval nějaký lékař,s tím že pivo obsahuje spoustu prospěšných látek a pokud se týká množství,tak to bylo takto jedno pivo denně je lepší jak žádné, dvě lepší jak jedno, tři lepší než dvě,ale čtyři už nejsou lepší jak tři…