Co se vám stane, když si přestanete mýt vlasy. Důsledky vás překvapí

Naše vlasy jsou naší chloubou. Nikdo z nás si nedokáže představit, že by si je přestal mýt. Co se s vlasy vlastně stane? Pojďte se podívat na důsledky toho, když přestanete používat šampón, kondicionér, masku na vlasy, sérum a další produkty.

Špindíra, na scénu!

Představte si, jak si to šinete do práce s hlavou, kterou jste si již 10 dnů neumyli šampónem. Zvláštní představa, viďte. Možná i vám se bude zdát, že je to naprosto nepřijatelné. Sport, fitko, běhání. A poté žádný šampón? Přinejmenším je ta představa netradiční.

Přitom má tato metoda své velké výhody. Jaké to jsou?

Chemikálie, které si pro sebe asi nepřejete

Důvodem pro změnu by mohl být fakt, že šampóny a další kosmetické produkty určené na ošetření vlasů v sobě obsahují nebezpečné látky.

Například diethylftalát je látka, která vám zajistí sice líbivou vůni vašeho šampónu, ale tato chemikálie je prokazatelně karcinogenní. Dokonce dokáže i narušit hormonální hladiny.

Přejete si pěnivý šampón? Výborně. Postará se o něj laurylsulfát sodný. I tato látka je v poslední době sledována pro karcinogenní účinky.

To ale zdaleka není všechno. Karcinogenní jsou i parabeny. Ty jsou přitom v mnoha kosmetických produktech. Možná bude stát za to se alespoň zamyslet nad vhodnou alternativou.

Foto: Shutterstock

Šampóny na přírodní bázi

Není se čemu divit, že je v dnešní době rakovina běžným onemocněním a nikoho již nepřekvapí, když se s ní setkávají stále mladší ročníky. Možná bude stát za to zvážit, co denně používáme. Naštěstí existují přírodní šampóny, které nic takového v sobě neukrývají. Bio a vegan produkty. Postarají se nejen o vůni, ale také o hygienu a ošetření vlasů. A to bez chemikálií. Čistě přírodní složky jsou navíc obohaceny o esenciální oleje, takže příjemně voní.

Když si přestanete mýt vlasy šampony s parabeny a dalšími chemikáliemi, bude vaše hříva nejen zdravě vypadat, ale také zdravá skutečně bude. Na nový styling si rychle zvyknete a nebudete se již chtít vrátit do doby pravěké, kdy jste na sebe lili chemické látky.

Foto: Shutterstock, zdroj: Beautyuniverse.com

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments