Co si pohlídat u online půjček

Při uzavírání úvěrové smlouvy je nutné rozumět všem bodům. Jestliže je vám něco nejasné, pak se ptejte, dokud je čas. A pokud se vám něco nezdá, hledejte jinde.

Důležitou součástí každého úvěru nebo půjčky, je smlouva. V ní mají být zaneseny všechny důležité body natolik jasně, aby nemohlo dojít k žádnému nedorozumění. To by vás totiž mohlo v budoucnu stát nemalé finanční prostředky. A nejen to. Přijít díky malé chybě ve smlouvě o střechu nad hlavou, asi není příliš lákavá představa. Ve chvíli, kdy by se ocitla vaše nemovitost v dražbě, je už celkem pozdě honit pověstného bycha a hledat záchrannou síťA u těchto úkonů platí beze zbytku, že neznalost skutečně neomlouvá.

  • Je tedy nutné zaměřit se na jednotlivé body a vše si pečlivě promyslet.
  • Pokud něčemu nerozumíte, pak je na místě se ptát.

Kdy zvolit bankovního a kdy nebankovního věřitele

Jednou z otázek je, jestli hrozí větší riziko u bank nebo u nebankovních společností. K nedorozumění anebo špatnému pochopení může dojít jak při uzavírání hypotéky, tak i při uzavření nebankovní půjčky. Rozdíl může být v tom, že hypotéka má většinou zcela jasná pravidla, která si můžete snadno zjistit pomocí webové stránky Finanční patron, kde je uvedena hypoteční kalkulačka.

  • Nebankovní půjčky jsou trochu složitější téma.
  • Především proto, že jsou nabízené v mnoha variantách. (Jednou z nich je kupříkladu půjčka do výplaty ViaSMS.)

Jedním z faktorů, na který je dobré se u nebankovních společností zaměřit, je rychlost vyřízení. Jestliže firma není schopna odeslat vám peníze po schválení do 48 hodin, pak by bylo asi vhodné poohlédnout se jinde. V rozhodování vám mohou pomoci reference od předchozích klientů. I přesto, že jistě na finanční pomoc spěcháte, je třeba vše promyslet. Jedno špatné rozhodnutí by vám mohlo doslova obrátit život naruby.

  • Dle portálu Nevolame.cz jsou některé společnosti, které nabízejí online půjčky do výplaty, vyžadují od svých klientů týdenní splátky.
  • Už na první pohled je to nesmysl a buď se jedná o jiný produkt anebo o nesolidního věřitele. 
Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments