Co v žádném případě nesmíte dělat v Chorvatsku. Místní vás jinak sejmou. Platí od letoška

Těžko najít někoho, kdo by se netěšil na letní dovolenou. Ta v případě Čechů stále nejčastěji probíhá v Chorvatsku, ačkoliv panují dohady o tom, zda se do této země na Jadranu ještě vyplatí jezdit. Výrazně se tam totiž zdražilo prakticky všechno a je to rok od roku horší.

Pěkná ťafka

Nepříjemnosti vás přitom mohou potkat i na jiné frontě. Dá se totiž říct, že místní už mají turistů doslova plné zuby. V podstatě se zde opakuje efekt, který v minulých letech zažila například Mallorca. Také do Chorvatska začalo jezdit výrazně více turistů než dříve.

Už to zdaleka nejsou jen Češi, ale přijíždějí i bohatí lidé ze západu. Zejména potom Němci si tuto zemi hodně oblíbili. Z druhé strany potom také Rusové, protože jsou tu vůči nim stále, jako v jedné z mála evropských zemí, stále přátelští. A když se tohle všechno potká na jednom místě, do toho ještě pár set tisíc Čechů, může to být hodně velké rodeo.

Nelze se tedy divit Chorvatům, že si vyžádali patřičná opatření, kterými mohou turistům utrženým ze řetězu čelit. Nově tak například platí zákaz popíjení alkoholu na veřejnosti, což byla velmi oblíbená kratochvíle minulých let. Z oficiálních míst zní, že se to bude tvrdě vymáhat, což by do tamního rozpočtu mohlo přinést nemalé peníze, protože si lze těžko představit turisty, že to nebudou dále praktikovat. Nicméně za takové jednání dostanou pokutu 150 euro. Navíc, pokud neuposlechnou, mohou být i zadrženi.

Foto: Shutterstock

Mazat se s vámi nebudou

To samé platí o zdánlivě nevinné činnosti, tedy přecházejí města v plavkách. Lidé si jednoduše zvykli mít na sobě v Chorvatsku pouze plavky, ačkoliv jejich nošení je povoleno pouze na pláži. Za co to Chorvati jinak považují, jasně dokládá název zákona o nahotě. Zkrátka nechtějí, abyste se jim po městě promenovali obnažení. Kdo se na to má stále dívat, že?

Můžete si přitom být jisti, že se s vámi nikdo párat nebude. Pakliže budete tyto záležitosti porušovat, místní vás okamžitě nahlásí a přivolaná hlídka to bude muset řešit.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Petr
Petr
9 měsíců

Tak zaprvé… Rusové mají raději Černou Horu než Chorvatsko… Němci jezdí hlavně na Istrii . … Tak přestaňte lhát už. Češi jsou v Chorvatsku vítání…. !!!!!