V Turecku ji vyhodili z hotelu. Vadilo, že je Češka. Pozor před dovolenou

V letošním roce se očekává opravdu silná dovolenková sezóna. Cestovní kanceláře vesměs hlásí naprostou vyprodanost. Zbývají už jen méně zajímavé destinace či hotely. Může to být dáno i tím, že cestovky byly příliš opatrné a nezamluvily si dostatek kapacit.

Stává se to

Řada Čechů, kteří si u nich nezvládli objednat místo, kam by rádi vyrazili, se proto uchyluje k zahraničním cestovním kancelářím, nejčastěji pak těm německým a polským. Ty mají ještě další výhodu, a to často výrazně nižší ceny, kterých dosahují právě díky tomu, že v hotelech blokují více kapacit a mají tak množstevní slevu.

Pakliže se domníváte, že na současném globalizovaném trhu je úplně jedno, u jaké cestovky si zájezd objednáte, mohli byste být překvapeni. Pravdou je, že dlouhou dobu to fungovalo, jenže českým cestovním kancelářím se to logicky přestalo líbit, protože jim tuzemský trh luxovali konkurenti ze zahraničí, kterým se cenami jednoduše nikdy nevyrovnají.

A tak přišli s ne úplně pěkným způsobem, jak si české klienty pojistit. Řada českých cestovek uzavírá s oblíbenými hotely v dovolenkových destinacích exkluzivní smlouvy. Ty vymezují mimo jiné to, že klienty z dané země do tohoto hotelu bude moci odeslat pouze ta která cestovka.

Foto: Shutterstock

Nepříjemné chvíle

Pakliže potom dorazí Čech s německou cestovkou, může hodně tvrdě narazit, jak dokládají zkušenosti z minulého roku. “Dorazili jsme na hotel asi ve dvě ráno, takže už jsem si hodně chtěla jít lehnout. Na recepci mi ale pracovník oznámil, že mě v žádném případě neubytují,” popsala paní Miluše studenou sprchu, která ji čekala v tureckém hotelu, který si vybrala.

Bohužel už jsem nedokázala zastihnout delegáta, a tak jsme noc trávili v lobby hotelu. Ráno jsem se pak dozvěděla, že delegát cestovky toto řešit nebude a že mám kontaktovat agenturu, která mi zájezd prodala. Po mnoha hodinách dohadování nám konečně dali náhradní hotel,” uvedla žena, která si z dovolené odvezla velmi nepříjemný zážitek. Navíc měla pocit, že druhý hotel nebyl zdaleka tak dobrý jako ten, který si objednala.

V tomto ohledu jsou velkým problémem cestovní agentury, které prodávají všechny možné zájezdy od desítek, mimo jiné také zahraničních, kanceláří. Nejrůznější kolize jim často nejsou známy, a tak si můžete opravdu nehezky naběhnout.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Petra
Petra
11 měsíců

Toto vůbec není pravda. Dost lidí litá s německou ck a vše je v pořádku. Tohle je jedna velká lež jako vždy.

Robert
Robert
11 měsíců
Reply to  Petra

Asi placeny clanek…