Nejčastější nemoci dětí a kojenců. Nepodceňujte jejich příznaky

Děti bohužel nemají tak silnou imunitu, jakou mají dospělí. Rodiče se proto musí snažit jejich imunitu různě posilovat, aby jejich dětský organismus úspěšně vzdoroval virům a bakteriím, které ho dnes a denně napadají. Bohužel ne vždy se daří proti nemocem bojovat. Některé využijí chvilku slabosti a vrhnou se na dětský organismus. U dětí se posléze vyskytnou příznaky nepříjemných, mnohdy až velmi nebezpečných onemocnění, jež se nesmí podceňovat a s nimiž je dobré zavítat hned k dětskému lékaři.

Děti a kojenci jsou nejčastěji napadáni velmi nebezpečnými nemocemi, které je třeba podchytit včas, jinak může být léčba velmi zdlouhavá a bolestivá. Zde jsou čtyři nemoci, před nimiž je třeba mít se na pozoru.

Plané neštovice

Neštovicemi lidé trpí naštěstí jen jednou v životě. Plané neštovice se většinou vyskytnou v dětském věku, proto se řadí k nejčastějším dětským onemocněním. Projevují se drobnými puchýřky, které jsou velmi svědivé. Může se dostavit i zvýšená teplota.

Zánět průdušek

Zánět průdušek se nejčastěji vyskytuje zejména u batolat a jedná se o velmi nebezpečné onemocnění. Většinou se zánět průdušek dostavuje po rýmě nebo zánětu nosohltanu. Poznáte ho tak, že dítě kašle a posléze přichází horečka nebo sípění.

Zánět středního ucha

K dalším bolestivým onemocněním patří i zánět středního ucha. Jedná se o častou nemoc batolat, s níž většinou přichází i zánět horních cest dýchacích. Mnozí rodiče si prvních příznaků nevšímají, jelikož se nejedná o nic nevšedního. Jsou jimi neklid a pláč. Zpozorní až tehdy, kdy se dostaví rýma nebo vysoká teplota. Nejhorší stav dítěte je ve večerních hodinách, případně v noci. Rodiče se musí snažit udržovat průchodný nos, a to během celého dne.

Průjmy

I průjmy mohou být nebezpečné, pokud se jedná o infekční, které se u dětí a kojenců vyskytují bohužel velmi hojně. Průjmy poznáte tak, že má dítě stolici vodnatou, a to více jak třikrát denně.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Autor: Tereza Čierníková

Pro magazín AAzdraví píše od srpna roku 2018. Milovaná práce jí každý den umožňuje nahlížet na zajímavá témata a také se věnovat koníčkům v podobě plavání a čtení.

Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Loading...