Dar od samotného moře. Jak mohou ryby a mořské plody ovlivnit zdraví?

ryby

Dáváte velký důraz na složení svého jídelníčku, ale vynecháváte ryby? Příčinou může být vysoká cena, nedostupnost nebo jen nechuť. Ať už jsou vaše důvody jakékoli, měli byste konzumaci mořských plodů a ryb alespoň zvážit. Obsahují totiž mnoho prospěšných látek, které tělu dodají ztracenou energii, kůži chybějící pružnost a orgánům potřebnou péči.

Doplňky stravy

Pokud vám naskakuje husí kůže už jen z představy, že budete muset spolknout kus ryby, zaměřte se na vhodné doplňky stravy, jakým je například rybí tuk. Zakoupit lze v tabletách nebo tekuté formě, která je však jen pro velmi otrlé jedince, kterým chuť ryby nevadí. Jestliže si naopak na rybích pochoutkách rádi smlsnete, dopřejte si grilovaný nebo pečený kus.

Perfektní složení

Mořské řasy jsou vedle mladého ječmene jednou z nejlepších zásaditých potravin, které můžete svému žaludku a lymfatickému systému dopřát. Vyjma toho nabízí moře spousty malých živočichů, které kromě skvělé chuti skrývají také škálu minerálů  vitamínů. Nakonec už samotné větší ryby. Dopřát si je lze s různými přílohami, včetně brambor a rýže. Jejich složení je bohaté na minerály jako je selen, draslík, vápník, jód a železo. Kromě toho obsahuje vitaminy včetně A, B a H.

Vitamin B

Právě různé druhy vitaminu B, který ryby a mořské plody nabízejí ocení naše tělo snad nejvíce. Vlivem jeho působen se totiž zlepší vnější stav člověka, jako je kvalita kůže, omezení padání vlasů nebo struktura nehtů. Dále vitamin pečuje o správnou funkci kardiovaskulárního systému, srdce a vnitřních orgánů, což dodá dostatek energie a omezí onemocnění. Dokonce ani psychická stránka člověka není vitaminem B opomenuta. Při jeho běžném a zdravém doplnění se uživateli zlepší nálada, odezní deprese, opadne únava a bude se cítit příjemně.

Tuk

Tuků v rybách se při své dietě obávat nemusíte. Aby mohlo tělo bezpečně fungovat a pálit přebytečné tuky, potřebuje také jejich příjem. Ačkoli to zní jako paradox, je tomu opravdu tak. Budete obtížněji hubnout, pokud nezačnete přijímat zdravé formy tuku. Tělo si bude dosavadní tuky držet jako pojistku a budete se s nimi trápit i nadále.

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments