Domácí baileys zvládne i kuchař amatér. Skvělé jako dárek na poslední chvíli

Je pro vás adventní čas obdobím, ve kterém se pouštíte do přípravy domácího vaječného koňaku? Popíjíte tento lahodný alkoholický nápoj u stromečku a nedovedete si bez něj představit vánoční atmosféru? Zkuste letos malou změnu – místo vaječňáku vynikající domácí baileys.

Jak na to?

Baileys je irská značka krémových alkoholických nápojů, které si získaly srdce a chuťové pohárky lidí po celém světě. A nebyli by to Češi, aby si je nezkusili vyrobit sami doma. Ingredience na domácí nápoj jsou snadno k sehnání: budeme potřebovat 800 g karamelového salka, 500 ml mléka, pudink s mandlovou příchutí a 300 ml třtinového rumu.

Mandlový pudink uvaříme podle návodu na obalu, ale nesladíme. Pudink je třeba nechat úplně vychladnout. Aby se na něm nevytvořil škraloup, je dobré zabalit hrnec do potravinářské folie. Následně smícháme pudink s karamelovým salkem, přidáme vanilku z jednoho lusku a do směsi zamícháme rum. Vše rozmixujeme dohladka a naplníme do lahví.

Nápoj můžete pít studený i si ho ohřát a dát si ho třeba, když přijdete zmrzlí zvenku. K domácímu cukroví bude úplně vynikající a vytvoří pro vás dokonalou adventní atmosféru. / Foto: Shutterstock

Tipy

Klasické irské Baileys se vyrábí z irské whisky. Zkuste tedy nahradit rum, který je pro české recepty tradičnější, 300 mililitry irské.

Pokud neseženete karamelové salko, můžeme nechat klasické salko zkaramelizovat tak, že vložíte plechovky na 2-3 hodiny do hrnce s vodou a vaříte na mírném plameni. Mělo by získat krásně karamelovou chuť i barvu.

Pro vánoční atmosféru i jako dárek

Tento domácí nápoj, můžete pít studený i si ho ohřát a dát si ho třeba, když přijdete zmrzlí zvenku. Obliba vánočních horkých a sladkých nápojů vzrůstá každým rokem. V tomhle konkrétním se snoubí chuť karamelu a mandlí s vůní vanilky a rumu. K domácímu cukroví bude úplně vynikající a vytvoří pro vás dokonalou adventní atmosféru.

Využít se dá i jako dárek. Vlastnoručně vyrobené dárky získávají v posledních letech na oblibě. Pokud domácí baileys nalijeme do krásných lahví a dárkově ozdobíme, určitě jím zabodujeme i u tchyně, kamarádky nebo třeba kolegů.

Foto: Shutterstock, zdroj: Aseasyasapplepie

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments