Děda vymyslel domácí hnojivo za 10 korun. Rajčata, muškáty i růže mu rostou nejvíc v celé vesnici

Zajímáte se o možnost, jak své květiny či plodiny na zahrádce hnojit přírodním způsobem? Pak pro vás máme dobrou zprávu – vystačíte si i s tím, co najdete doma v ledničce. Třeba s pár skleničkami čerstvého mléka. Pojďte se podívat, jak si můžete takové domácí hnojivo namíchat. Je to jednoduché!

Mléko jako zázrak pro domácí pěstitele

Mléko obsahuje celou řadu látek, které jsou důležité pro zdravý vývoj rostlin. Vápník, vitamín B nebo draslík – to všechno vaše rostliny ocení.

Stačí si namíchat domácí hnojivo z vody a mléka a uvidíte, jak se vašim rostlinám začne dařit. Mléko nejenže dostatečně vyživí jejich kořenových systém a učiní rostlinu silnější, odolnější a vitálnější, ale také ji může ochránit před některými škůdci.

Jak si přichystat domácí hnojivo z mléka

Ideálně volte mléko, které bude čerstvé, nepasterizované. S vodou ho řeďte zhruba v poměru deset dílů vody na jeden díl mléka, tedy například 100 ml mléka na litr vody. Hnojivo aplikujte ke kořenům rostlin zhruba jednou za týden či dva. Rostliny díky tomu nasadí na větší množství květů a celkově budou silnější, výživa se z kořenů dostane do celého těla rostliny a prospěje jí.

Tento postřik je také vhodný proti mšicím – v případě, že jsou vaše rostliny napadeny tímto parazitem, stříkejte mléčný roztok také na listy. Ideálně se to hodí třeba na růže, které mšicemi trpí často.

Foto: Shutterstock

Ochrana před škůdci

Mléko zároveň poskytne vašim plodinám ochranu před škůdci. Je ideálním postřikem na rajčata či okurky. V deseti litrech vody rozmíchejte jeden litr čerstvého mléka a pro lepší efekt můžete přidat ještě pár kapek jódu. S tím zalévejte svou zeleninu předtím, než nasadí květy a začne plodit. Je jedno, zda je v záhonu nebo ve skleníku. Zaprvé zeleninu ochráníte a zadruhé jí dodáte dostatečné živiny, které jí pomohou prospívat a více plodit.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments