Dejte si česnekovou vodu a nebudete se stačit divit, co to udělá s vaším tělem. Změny přijdou rychle

Česnek je jednou z těch potravin, se kterými nemůžete šlápnout vedle. Kromě toho, že skvěle chutná, má především fantastický vliv na lidský organismus, který lze jen obtížně docenit. Ne nadarmo se mu říká přírodní antibiotikum. Obzvlášť v dnešní době opět nabírá na oblibě, protože v něm mnoho lidí vidí cestu, jak přirozeným způsobem posílit svůj imunitní systém.

Jednoduchá příprava

Mnozí však narazí na problém, jakým způsobem česnek konzumovat a v jakých dávkách tak činit, abyste si z něj vzali to nejlepší. Pochopitelně platí, že pokud budete česnek přidávat do vaření, neuděláte nic špatného, ale maximum prospěšných látek z něj bohužel nezískáte.

Jednou z nejefektivnějších metod, jakou česnek požívat, se ukazuje být česneková voda. Příprava ani nemůže být jednodušší. Vystačíte si se sklenicí vody a několika stroužky česneku. Ty vezměte a prolisujte je do sklenice s vodou. Následně poctivě promíchejte a už máte v ruce nápoj, který pořádně nakopne váš imunitní systém.

Foto: Shutterstock

Zkuste i česnekový čaj

V optimálním případě si sklenici česnekové vody dopřávejte jednou za den, a to ráno na lačno. Řada lidí má ve zvyku začínat den sklenicí vody s citronem. Není přitom od věci v době, kdy potřebujete posílit imunitu, vyměnit citron právě za česnek, případně obě potraviny zkombinovat. Získáte tak citronovo-česnekovou vodu.

Jako alternativa k česnekové vodě se potom nabízí česnekový čaj, a to zejména pro ty, kdo si nedokáží poradit se specifickou chutí syrového česneku. Pro potřeby čaje česnek očistěte, nakrájejte a dejte do vody, kterou necháte projít varem. Podle potřeby dochuťte citronem nebo medem.

Jak působí česneková voda na tělo

  • Podpoří správnou funkci imunitního systému.
  • Snižuje vysoký krevní tlak.
  • Pomáhá spalovat tuky a tím i hubnout.
  • Podpoří kardiovaskulární systém.
  • Odplavuje toxické látky z těla.
  • Pomůže vytlačit záněty.
  • Zlepší pleť.

Foto: Shutterstock, zdroje: Healthline, Verywellfit

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments