Jak na detoxikaci jater, největšího lidského orgánu?

Cítíte se stále unaveni? Možná za to může snížená funkce vašich jater. Ty se starají o látkovou výměnu v organizmu a uvolňují do těla důležité vitamíny. Když nefungují správně, nefunguje správně ani váš organizmus. Dopřejte játrům očistnou kůru a detoxikujte je.

Největší vnitřní orgán těla, naše játra

Játra jsou naším největším vnitřním orgánem a starají se o látkovou výměnu. Játra váží více než jeden kilogram a propustí až dva litry krve za minutu. Jaterní tepna přináší do jater krev bohatou na kyslík a vrátnicová žíla přivádí veškeré vstřebané živiny z trávícího traktu. S nimi přicházejí do jater i toxiny, bakterie a zplodiny. Uvnitř jater jsou také žlučové cesty.

Kdo by měl detoxikovat játra

Detoxikace jater je vhodná pro každého dospělého jedince. Játra jsou zodpovědná za zdraví organismu, ovlivňují i vznik alergií nebo dokonce nádorových onemocnění. Sníženou funkci jater poznáme na rostoucí únavě a nervozitě.

Kdy detoxikovat játra

Nejlepší doba pro detoxikaci jater je na jaře nebo na podzim, ale očistnou kůru si můžete dopřát kdykoliv během roku. Vždy bude mít blahodárné účinky na zdraví.

Jak detoxikovat játra

Prvním krokem k úspěšné detoxikaci jater je dostatečné množství kyslíku. Ten se do jater dostane při zvýšené fyzické aktivitě. Začněte s rychlejšími procházkami, později přidejte cvičení a naučte se i správnou techniku dýchání. Aby byla detoxikace jater úspěšná je nutné vypít dostatečné množství čisté vody nebo vody s citrónovou šťávou. Z bylin pomáhá smetanka lékařská, máta, ostropestřec nebo kurkuma. Pití ovocných šťáv je doporučeno v menší míře, mnohem více zabírají šťávy zeleninové. Zkuste mrkvovou šťávu, šťávu z červené řepy nebo ředěnou jablečnou šťávu. Do zeleninových a ovocných šťáv je vhodné přidat chlorofyl. Obsahují jej listy špenátu nebo pampelišky.

Nebezpečí pro naše játra

Asi není překvapením, že největší potíž mají naše játra s alkoholem a kouřením. Zanáší se také průmyslovými aditivy přidávanými do potravin. Nejrůznější konzervanty, barviva a sladidla. Škody napáchá také nezdravé stravování, především přemíra tuků a bílého cukru.

Kdy se pustíte do detoxikace jater?

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments